Wprowadź wartość
  • Netherlands
    • Dutch
    • English
  • United Kingdom
    • English
Powrót

Telematyka do naczep; jak zacząć

Naczepa nie jest już tylko pudełkiem na kołach. Podobnie jak w pozostałej części branży transportowej, opracowano nowe technologie, aby zapewnić płynną podróż Twojej flocie. Jest to zasób cyfrowy, „inteligentna naczepa” z telematyką. Jeżeli chcesz połączyć się z przyszłością logistyki, oto wskazówki jak zacząć korzystać z telematyki do naczep.

Telematyka w naczepie – co to jest?

Telematyka w naczepie wykorzystuje technologię i oprogramowanie połączone bezprzewodowo z czujnikami na naczepach w celu generowania danych, które pomagają menedżerom flot zmaksymalizować zwrot z inwestycji oraz czas pracy naczep, a także zminimalizować całkowity koszt ich posiadania. Dane telematyczne naczep zapewniają operatorom więcej informacji, dzięki czemu mogą podejmować lepsze decyzje. Zapewniają również większą przejrzystość w czasie rzeczywistym we wszystkich aspektach naczepy, od danych na temat stanu jej elementów mechanicznych i potrzeby konserwacji prewencyjnej, po jej podróż i stan przewożonego ładunku poprzez cały łańcuch dostaw do ostatecznej dostawy.

 TIP Insight - Telematyka

Kto zyskuje na tych nowych technologiach - Pokazujemy możliwe rozwiązania i wyjaśniamy zalety.

Konserwacja - Czujniki w naczepie mogą dostarczyć kierownikowi floty istotnych informacji o stanie określonych części mechanicznych naczepy, w tym opon, hamulców oraz zawieszenia. Czujniki sygnalizują problem z wyprzedzeniem np. zepsute światło, koła wykazujące przegrzanie lub nadmierne wibracje łożysk. Menedżer floty może dzięki temu skierować tę  naczepę do warsztatu w celu przeprowadzenia konserwacji prewencyjnej, unikając tym samym kosztownych i nieoczekiwanych awarii na drodze oraz możliwego naruszenia przepisów dotyczących bezpieczeństwa drogowego. Taka proaktywna konserwacja naczepy ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy.

Twoje korzyści: Możesz przedłużyć żywotność swoich naczep, monitorując ich zużycie i równoważąc je między tymi, które są najczęściej i najmniej używane. Żywotność naczep jest większa, gdy są one używane na równych zasadach.

Przejrzystość I efektywność - W przypadku naczep uczestniczących w rozwoju rynku ecommerce istnieje zapotrzebowanie i presja ze strony nadawców i klientów końcowych na przejrzystość informacji o dostawie w czasie rzeczywistym. Naczepy muszą być jak najefektywniej alokowane i śledzone.

Twoje korzyści: Mądre wykorzystanie danych telematycznych naczep pozwala oferować bardziej precyzyjne i dokładne informacje o dostawach, co poprawia wizerunek i umożliwia rozwój współpracy z klientami.

Zapobieganie kradzieży ładunku - Telematyka w naczepie umożliwia śledzenie położenia naczepy w czasie rzeczywistym. Dzięki technologii geo-fencing ostrzega o otwarciu lub zamknięciu drzwi naczepy w nieoczekiwanym miejscu. Menedżerowie flot mogą korzystać ze zdalnego dostępu, aby szybko powstrzymać próby kradzieży i w razie potrzeby wezwać policję.

Twoje korzyści: Chronisz kierowców i ładunek przed nieautoryzowanym dostępem oraz masz możliwość zdalnej interwencji.

 

Transport chłodniczy - Telematyka umożliwia menedżerowi floty zdalne sterowanie warunkami w naczepie chłodni, takimi jak temperatura, wilgotność, uszczelnienie drzwi i stan przewożonych towarów, aby zapewnić bezpieczną i zgodną z przepisami dostawę farmaceutyków i żywności.

Twoje korzyści: Masz wgląd w zgodność łańcucha chłodniczego przez cały czas oraz możesz to zagwarantować i udokumentować klientowi.

Telematyka do naczep; jak zacząć

Dzięki naszej nowej sekcji usług „TIP Insight” oferujemy wszystkie wymienione zalety nowoczesnej telematyki dla naczep, nadwozi wymiennych i sprzętu specjallistycznego. Możesz wybierać między naszymi różnymi modułami FleetBeat i FleetBeat-Cooler, a także mieć możliwość rezerwacji dodatkowych funkcji. Kolejny plus dla naszych klientów: Nowe pojazdy dostępne na wynajem są automatycznie wyposażane w sprzęt telematyczny, a istniejąca flota jest stopniowo modernizowana. Istniejący sprzęt w Twoich pojazdach można również wdrożyć do rozwiązania TIP i aplikacji online.

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę w sieciowej przyszłości z rozwiązaniami telematycznymi TIP, zapoznaj się z zakresem usług tutaj lub skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy.

2021/05/05

Udostępnij ten artykuł

      

"Vice President TIP and PEMA"

We are now marking another milestone in the integration of both businesses. Oliver Bange appointed Vice P...

2020/09/14

"Telematyka"

Tworzenie bardziej przejrzystego, wydajnego i bezpiecznego systemu transportowego

2020/07/01

"TIP ogłasza powołanie nowego dyrektora finansowego "

Nowy dyrektor finansowy w TIP Trailer Services - Hans van Lierop rozpoczyna pracę stanowisku dyrektora f...

2020/05/27