Wprowadź wartość
Powrót

5 powodów, by skorzystać z usługi wynajmu naczep od TIP Trailer Services

Badania firmy TIP wykazują, że natężenie przewozu towarów w 28 państwach członkowskich UE utrzyma wzrost na poziomie powyżej 2% rocznie, przy czym dominować będzie transport drogowy, którego udział w rynku wynosi aż 71%. Eskalacja przewozu towarów będzie rosło w tempie 3,2% na rok w latach 2020-2025 i zwiększy się do 3,5% w ciągu kolejnych pięciu lat (źródło: Sprawozdanie roczne TIP 2018).

Wynajem długoterminowy naczep jest najlepszym rozwiązaniem dla firm chcących finansować dodatkową naczepę przez minimum rok. Jeśli potrzebują Państwo naczepy przez okres nie dłuższy niż 365 dni, wynajem krótkoterminowy będzie w tym przypadku korzystniejszym rozwiązaniem.

Dla managerów flot chcących skorzystać z tego wzrostu usługa wynajmu długoterminowego naczep od TIP Trailer Services powinna być pierwszym wyborem. Oto 5 stojących za tym powodów:

  1. Ogromne doświadczenie firmy TIP Trailer Services

Jesteśmy jedną z czołowych spółek zajmujących się wynajmem naczep w Europie i Kanadzie. Posiadamy flotę ponad 70 000 różnego rodzaju naczep. Nasza historia w branży jest wyjątkowa. Mamy ponad 50 lat doświadczenia w dostarczaniu klientom usług wynajmu krótko- i długoterminowego oraz serwisowania jako wartości dodanej do podstawowej działalności biznesowej. Niektórzy klienci są z nami od ponad 20 lat. W 2018 r. wynajem długoterminowy stanowił 44% naszych obrotów. Nasze plany wobec wynajmu zarówno krótko- jak i długoterminowego odpowiadają Państwa potrzebom.

Poza serwisowaniem własnej floty, świadczmy również między innymi usługi konserwacji i napraw flot naszych klientów, którymi objętych jest 54 000 naczep (źródło: Sprawozdanie roczne TIP 2018).

  1. Szeroki wybór naczep

Mogą Państwo wynająć długoterminowo naczepy standardowe, takie z których dotychczas Państwo korzystali lub zdecydować się na inny rodzaju sprzętu, by poszerzyć horyzonty. Zwykle dysponujemy typem naczepy odpowiadającym potrzebom klienta. Dużą część naszej floty stanowią naczepy standardowe:  kurtyny, chłodnie czy podkontenery, co odpowiada nagłym potrzebom klientów. Zdażają się jednak klienci, którzy mają wymagania specjalne co do używanego sprzętu : jak na przykład naczepy z ruchomą podłogą, wywrotki, cysterny spożywczne, cysterny chemiczne, cysterny paliwowe, furgony, pojazdy ssąco-płuczące. Jeśli nie posiadamy wymaganej, specjalistycznej naczepy, istenieje możliwość zakupu przez nas ów jednostki i wydanie jej na najem długoterminowy.

  1. Dostosowanie rodzaju najmu oraz finansowania

Nasi klienci mają floty różnej wielkości: od pojedynczego pojazdu do wielkich flot międzynarodowych. Znajdują się na różnych etapach rozwoju i mają w związku z tym różne możliwości finansowe. Oferujemy wiele opcji wynajmu, w tym leasing operacyjny, sprzedaż i leasing zwrotny. Więcej informacji na temat tych opcji znajduje się na stronie internetowej firmy TIP.

Wynajem naczep od firmy TIP oznacza, że nie trzeba płacić pełnej wartości towaru, lecz regularnie wpłacać niewielką stałą kwotę przez określony czas. Dla weryfikacji podatkowych są Państwo leasingobiorcami, nie muszą się zatem Państwo martwić spadkiem wartości naczepy ani jej sprzedażą po zakończeniu użytkowania. Jako właściciel, firma TIP bierze to na siebie.

Firma TIP Trailer Services, sukcesywnie zwiększą liczbę naczep w swojej flocie, tak by odpowiadać każdym, nawet najmniejszym potrzebom swoich klientów. Dzięki długoletniej współpracy z producentami, TIP oferuje najlepsze stawki za wysokiej klasy sprzęt.

4. Wartość dodana

Zobowiązujemy się między innymi pomóc Państwu osiągnąć maksymalny poziom wykorzystywania naczep oraz zająć się konserwacją, serwisowaniem i pomocą drogową na zasadzie outsourcingu. Dzięki temu mogą się Państwo skoncentrować na najważniejszych obszarach swojej działalności, w których Państwa flota generuje największe marże zysku.

Umowa na wynajem długoterminowy obejmuje regularne serwisowanie naczep przez członków 900-osobowego zespołu wyspecjalizowanych mechaników. Pracują oni w 93 warsztatach wyposażonych w 610 stanowisk w 17 krajach Europy i w Kanadzie. Plan konserwacji obejmuje wymianę opon, osi i elementów układu hamulcowego, części agregatu chłodniczego itp.

Wystarczy jeden telefon, by wezwać naszą ogólnoeuropejską pomoc drogową oferującą całodobową obsługę w 18 językach przez 365 dni w roku.  Technik firmy TIP lub jednego z jej partnerów niezwłocznie przybędzie na ratunek Państwa kierowcy i naczepie.

5. Obniżenie ryzyka związanego z wynajmem długoterminowym

Akceptujemy fakt, że w czasie obowiązywania umowy na wynajem, naczepa będzie miała drobne wgniecenia czy przetarcia. Staramy się budować długoterminowe relacje z klientami, wolimy więc pokrywać koszty naprawy drobnych szkód. Jeśli jednak chcą Państwo zachować absolutny spokój ducha, powinni Państwo rozważyć korzystanie z naszej usługi ochrony przed uszkodzeniami, w ramach której pokryjemy również znaczące koszty związane z uszkodzeniem, pożarem i utratą sprzętu.

Jak skorzystać z usługi wynajmu długoterminowego firmy w TIP?

Zadbaliśmy o to, by usługa wynajmu długoterminowego naczep w TIP Trailer Services była jak najprostsza dla użytkowników. Niezależnie od tego, czy zaczynają Państwo z jedną naczepą, czy dodają kolejną do wielotysięcznej floty, aby uzyskać wycenę, wystarczy skontaktować się z naszym zespołem obsługi klienta. Przedstawiciele naszej firmy przygotuje spersonalizowaną ofertę i przedstawią ją w ciągu 24 godzin.

Tuż po podpisaniu umowy mogą Państwo odebrać naczepę z jednego z wielu punktów w Europie i Kanadzie lub zamówić jej dostarczenie i rozpocząć korzystanie z nowych możliwości biznesowych.

Jeśli chcą Państwo wiedzieć więcej na temat usług wynajmu naczep od TIP Trailer Services, Zapraszamy do kontaktu!

2019/09/20

Udostępnij ten artykuł

Aktualności TIP

Otrzymuj ważne aktualności od TIP!

Po prostu wypełnij poniższe pole, aby w przyszłości otrzymywać ważne aktualizacje i informacje od TIP

Przesyłając ten formularz, wyra¿am zgodę na przetwarzanie przez TIP moich danych zgodnie z oświadczeniem TIP o ochronie prywatności

Powiązane wiadomości

"Nowe Volvo FH 500 I-Save już jest!"

WARTO ZAINWESTOWAĆ W PRZYSZŁOŚĆ - Od teraz powiększamy naszą flotę w Niemczech o ciągnik VOLVO FH...

2022/03/25

"TIP utrzyma Twoją flotę w ruchu - rozbudowa sieci warsztatów w ..."

Dzięki łącznie pięciu warsztatom oferujemy branży transportowej i logistycznej jeszcze lepszą obsł...

2021/08/16

"Vice President TIP and PEMA"

We are now marking another milestone in the integration of both businesses. Oliver Bange appointed Vice P...

2020/09/14