Wprowadź wartość
Powrót

Aktualne informacje dotyczące kradzieży ładunków: nowe sposoby zabezpieczania naczepy

Kradzież ładunków to problem, który nie zniknie. Na szczęście menedżerowie flot i kierowcy dysponują rozwiązaniami technicznymi w celu zmniejszenia ryzyka kradzieży ładunku.

Nie w czwartek!

Według badania ankietowego dotyczącego kradzieży ładunku w regionie EMEA w 2017 r. kierowcy powinni szczególnie uważać na kradzieże ładunków w czwartki, ponieważ właśnie wtedy są one szczególnie nasilone. Wyniki badania ankietowego wskazały blisko 5000 kradzieży ładunku w regionie EMEA oraz większe ryzyko kradzieży na niestrzeżonych parkingach. Badanie to, w przeciwieństwie do innych, uwzględniło identyfikację konkretnych regionów w krajach najbardziej dotkniętych kradzieżami. East Midlands okazało się regionem, w którym 754 kradzieże stanowią ponad połowę wszystkich przypadków w Wielkiej Brytanii. W Niemczech natomiast przypadki kradzieży ładunków są bardziej równomiernie rozłożone. Najbardziej zagrożone regiony to Bawaria i Nadrenia Północna-Westfalia, w których miało miejsce 19% wszystkich kradzieży.

Plandeki zabezpieczeniem przed kradzieżą?

W tym samym badaniu stwierdzono, że najbardziej rozpowszechnionym rodzajem kradzieży, wynoszącym 44%, było rozcinanie plandek na naczepach plandekowych. Drobne kradzieże zajęły drugie miejsce i wyniosły 31%. Na kolejnych miejscach znalazły się kradzieże pojazdów i kradzieże w placówkach (po 5%) oraz kradzieże paliwa (4%), kradzieże całego ładunku ciężarówki (3%) i oszukańcze odbiory, a także kradzieże na kurierskiej ostatniej mili, każdy po 1%.

Unijny zestaw technicznych zabezpieczeń przed kradzieżą ładunku

Dział odpowiedzialny za transport w Komisji Europejskiej, DG Move, opracował nowy zestaw narzędzi zabezpieczających dla europejskiego sektora transportu drogowego towarów. Zestaw narzędzi zabezpieczeń dla kierowców ciężarówekdo pobrania. Został on zaprojektowany, aby pomóc europejskim kierowcom ciężarówek, przedsiębiorstwom przewozowym i innym uczestnikom transportu drogowego w „rozwiązywaniu problemów związanych z kradzieżą ładunku, wprowadzaniem pasażerów na gapę do ciężarówek i terroryzmem na europejskich drogach”

Zestaw narzędzi proponuje różne zaawansowane technologicznie rozwiązania zapobiegające kradzieży, w tym:

  • Śledzenie – zainstaluj moduły śledzenia pojazdów i skrzyń ładunkowych oraz położenia pojazdu, aby uruchomić ostrzeżenia, jeśli naczepa odbiega zbyt daleko od wcześniej ustawionej Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo, dodaj funkcję zdalnego unieruchamiania pojazdu.
  • Świadomość i reakcja– Wyposaż swoje ciężarówki i naczepy w wielokanałowy system telematyczny. Wyposaż swoich kierowców w urządzenia mobilne i aplikacje do wyszukiwania bezpiecznych miejsc parkingowych. Zainstaluj czujniki powiadamiające smartfon kierowcy lub monitorujące otwieranie drzwi ciężarówki lub naczepy. Zainstaluj generator mgły na pojeździe, aby utrudnić dostęp złodziejom.
  • Kontrola dostępu – Używaj kluczy elektronicznych i wieloczynnikowego uwierzytelniania biometrycznego kierowcy za pomocą odcisków palców, siatkówki lub innych części ciała w celu identyfikacji.
  • Zamki i plomby– Zainstaluj aplikacje automatyczne lub zatrzaskowe, zdalne zamykanie i plomby elektroniczne ze zdalnym raportowaniem.

Inne kategorie obejmują alarmy i detektory, kamery monitorujące dla ciężarówek i naczep oraz wybór kierowcy w oparciu o dane. (źródło: ROADSEC)

Analityka prewencyjna

Wraz z pojawieniem się Big Data niektóre organizacje logistyczne zbierają informacje na temat kradzieży ładunku, które mają miejsce w określonych obszarach. Analiza komputerowa tych danych umożliwia określenie rozkładu przypadków kradzieży i wykorzystywanie ich w modelach predykcyjnych. Modele te mogą następnie pomóc menedżerom flot i kierowcom zapobiegać kradzieży ładunku, wykorzystując informacje do planowania najbezpieczniejszych tras dostaw, unikając miast, dróg i parkingów, gdzie wcześniej występowała duża liczba tego rodzaju przestępstw. (źródło: Sdcexec)

Wzmocnione naczepy

Wmagazynie „Commercial Fleet” przeanalizowano zapobieganie kradzieży ładunku z perspektywy bardziej zaawansowanych technologii. Firma Kersey Freight zakupiła 15 kontenerowych naczep typu Dry Liner marki Krone. Te naczepy skrzyniowe są wyposażone w pręty blokujące drzwi umieszczone wewnątrz, a nie na zewnątrz naczepy. Do sworzni zawiasów nie można uzyskać dostępu z zewnątrz. Ponadto kierowca po zamknięciu drzwi może zablokować pręt ze stali nierdzewnej na klamkach. Naczepa posiada również solidne ściany i dach. Te zabezpieczenia utrudniają włamanie do naczep.

Inne warianty tej naczepy mogą być ładowane z boku i z tyłu oraz centralnie blokowane i odblokowywane z ciągnika siodłowego – z kabiny lub zdalnie, z centrali floty.

Plandeki

Niektórzy komentatorzy podkreślają podatność naczep plandekowych na kradzieże, ponieważ ich ściany można stosunkowo łatwo przeciąć nożem i innymi prostymi narzędziami tnącymi. Aby rozwiązać ten problem, firmy takie jak Cunningham oferują plandekę zapobiegającą przycinaniu, która zawiera stalową siatkę umieszczoną pomiędzy dwiema warstwami tkaniny. W celu bezpiecznego zamocowania są one przyspawane lub przykręcane śrubami.

Na ostatniej konferencji John C. Tabor, starszy wiceprezes ds. łańcucha dostaw w National Retail Systems, radził właścicielom flot, aby oznaczali plandeki logotypami i grafikami firmowymi, zamiast pozostawiać je w kolorze białym, co spowoduje, że skradzione naczepy będą łatwiej rozpoznawalne i możliwe do odnalezienia przez organy ochrony porządku publicznego. (źródło: Freightwaves)

Porady TIP Trailer rental na temat naczep i zabezpieczania ich przed kradzieżą ładunku

Dysponując flotą ponad 66 000 naczep w swojej flocie i 50-letnim stażem w branży wynajmu naczep, firma TIP dysponuje wiedzą i doświadczeniem, aby udzielać porad w zakresie najlepszych sposobów zabezpieczania naczepy i ładunku przed kradzieżą Klienci wynajmujący naczepy w TIP Trailer Services korzystają z tych porad.

Opcje wynajmu TIP

Oferujemy gamę naczep na wynajem, w tym naczepy, skrzynie ładunkowe, plandeki, naczepy skrzyniowe, cysterny i chłodnie, które mogą być uzupełnieniem posiadanej floty.

Zlecanie konserwacji i napraw naczep

Aby pomóc naszym klientom zmaksymalizować czas pracy naczepy oraz w ramach umów wynajmu naczep, TIP Trailer Services zapewnia usługi zarządzania konserwacją i naprawami. Podczas gdy Twoja wynajęta naczepa jest poddawana pracom konserwacyjnym lub naprawiana, dostarczamy inną naczepę, aby zapewnić sprawne działanie Twojej firmy.
Możesz także polegać na naszej ogólnoeuropejskiej pomocy drogowej czynnej 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę i przez 365 dni w roku. Aby uzyskać więcej informacji na temat elastycznego wynajmu naczep z wypożyczalni TIP Trailer Services, skontaktuj się z nami za pomocą tego formularza.

2019/01/08

Udostępnij ten artykuł

Aktualności TIP

Otrzymuj ważne aktualności od TIP!

Po prostu wypełnij poniższe pole, aby w przyszłości otrzymywać ważne aktualizacje i informacje od TIP

Przesyłając ten formularz, wyra¿am zgodę na przetwarzanie przez TIP moich danych zgodnie z oświadczeniem TIP o ochronie prywatności

Powiązane wiadomości

"Nowe Volvo FH 500 I-Save już jest!"

WARTO ZAINWESTOWAĆ W PRZYSZŁOŚĆ - Od teraz powiększamy naszą flotę w Niemczech o ciągnik VOLVO FH...

2022/03/25

"TIP utrzyma Twoją flotę w ruchu - rozbudowa sieci warsztatów w ..."

Dzięki łącznie pięciu warsztatom oferujemy branży transportowej i logistycznej jeszcze lepszą obsł...

2021/08/16

"Vice President TIP and PEMA"

We are now marking another milestone in the integration of both businesses. Oliver Bange appointed Vice P...

2020/09/14