Wprowadź wartość
Powrót

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta

Pomimo że do Świąt pozostało jeszcze sporo czasu, to media już teraz zachęcają nas do myślenia o Bożym Narodzeniu. Czy w święta powinniśmy zabrać dzieci do kina na najnowszą część „Krainy lodu” (źródło: DigitalSpy), czy też na kinową adaptację musicalu „Koty” (źródło: IMDb)? A może wybrać oba filmy? Czy znajdziecie w święta czas, żeby obejrzeć specjalny odcinek programu telewizyjnego Top Gear? Managerowie flot już teraz powinni zarezerwować dodatkowe naczepy w TIP, żeby sprostać świątecznemu popytowi wiążącemu się zarówno z tradycją, jak i z rosnącą popularnością zakupów przez internet.

Święta w sklepach

Duże dyskonty handlowe, takie jak Argos — największy sprzedawca zabawek w Wielkiej Brytanii — już teraz przewidują przepełnienie magazynów w październiku w związku z gromadzeniem zapasów zabawek oraz innych towarów niespożywczych przed sezonem świątecznym  (źródło: The Guardian).

Szał zakupów świątecznych z roku na rok zaczyna się wcześniej

Dla wielu europejskich konsumentów świąteczne zakupy z roku na rok zaczynają się wcześniej. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Deloitte, 30% internautów planowało nabycie produktów związanych ze świętami najpóźniej w listopadzie, przy czym większość dokonała zakupu na początku grudnia (źródło: Deloitte).

Według doniesień firmy analitycznej eMarketer coraz więcej Europejczyków zaczyna zakupy świąteczne w Black Friday, który w tym roku przypadnie na 29 listopada. Tradycja Black Friday wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych: w pierwszy dzień po Święcie Dziękczynienia, które jest obchodzone w czwarty czwartek każdego listopada, amerykańskie sklepy sprzedają produkty z bardzo dużymi rabatami (źródło: eMarketer).

Wzrost e-handlu jako źródła nowych zleceń przewozowych

Internetowy handel detaliczny w Europie cieszy się coraz większą popularnością, a dla kierowników flot naczep może oznaczać lukratywne źródło zamówień. Na przykład firma analityczna eMarketer prognozuje systematyczny wzrost detalicznego handlu elektronicznego w krajach tzw. wielkiej piątki UE, czyli w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii i Włoszech. Przeprowadzone badanie objęło okres pięcioletni od 2018 do 2022 r. Firma eMarketer wyceniła rynek na 325,71 mld USD w 2019 r., czyli o 10,5% więcej niż w poprzednim roku, natomiast w 2022 r. wartość ta ma wynieść 404,15 mld USD, co stanowi wzrost o 6,0% w stosunku do 2021 r.

Według prognoz eMarketer w 2019 r. brytyjscy konsumenci będą wiodącą grupą nabywców internetowych i wydadzą łącznie 137,08 mld USD. Tuż za wyspiarzami uplasowali się Niemcy, których wydatki na zakupy online wyniosą 78,22 mld USD. Na trzecim miejscu znalazła się Francja, której mieszkańcy przeznaczą na internetowe zakupy 64,17 mld USD. Miejsce czwarte należy do Hiszpanii (26,42 mld USD), a ranking zamykają Włochy (19,83 mld USD) (źródło: eMarketer).

Świąteczne trendy konsumenckie w handlu elektronicznym

  • Stosunek wydatków świątecznych do rocznych w handlu online

Fascynującym trendem jest stosunek świątecznych wydatków online do łącznych wydatków rocznych w detalicznym handlu elektronicznym. Na przykład badanie przeprowadzone przez Handelsverband Deutschland (HDE) porównuje sprzedaż świąteczną online do całkowitej detalicznej sprzedaży internetowej w Niemczech. Jak wynika z zebranych danych, zarówno wydatki w sezonie świątecznym, jak i łączne wydatki z roku na rok systematycznie rosną. Generalnie jedna czwarta wszystkich detalicznych zakupów online dokonywanych w Niemczech ma miejsce w okresie świątecznym. W 2018 r. spośród całkowitej kwoty sprzedaży wynoszącej 53,6 mld EUR niemieccy konsumenci przeznaczyli na świąteczne zakupy online 13,4 mld EUR, czyli o blisko 10% więcej niż w poprzednim roku (źródło: HDE).

  • Sklepy fizyczne kontra elektroniczne

Kolejnym ciekawym aspektem jest podział rynku bożonarodzeniowych podarunków między sklepami fizycznymi a internetowymi. Na przykład według danych firmy Deloitte w 2018 r. w Hiszpanii odnotowano nieznaczny spadek wolumenu zakupów świątecznych prezentów online, pomimo że wzrosła liczba transakcji dokonywanych za pomocą aplikacji mobilnych, w szczególności w kategoriach: „rekreacja”, artykuły drogeryjne oraz książki. Sklepy fizyczne pozostały preferowanym kanałem zakupu żywności, wyrobów związanych z modą oraz produktów sportowych (źródło: Deloitte).

  • Zakupy przez urządzenia mobilne

Kraje nordyckie słyną z bycia wynalazcami i testerami nowych technologii. Przeprowadzona przez Salesforce ankieta zatytułowana „Wzrost zamówień w sezonie świątecznym w 2018 r. dla poszczególnych urządzeń” wykazała, że w Skandynawii znacznie więcej ludzi kupujących przez internet korzysta z urządzeń mobilnych niż z komputerów stacjonarnych lub tabletów (źródło: Salesforce).

Elastyczna świąteczna oferta wynajmu naczep TIP

Jako wiodący europejski dostawca usług wynajmu naczep oraz serwisowania, dysponujący zapleczem ok. 70 000 jednostek transportowych, nasza firma ułatwia kierownikom flot opłacalne zwiększanie lub zmniejszanie liczby dostępnych naczep w odpowiedzi na wahania potencjału biznesowego, wspierając w ten sposób realizację sezonowych przedsięwzięć, takich jak szczytowe okresy zamówień na rynku dostaw świątecznych.

Nasza oferta krótkoterminowego wynajmu naczep daje klientom pełną elastyczność przez początkowy okres do 12 miesięcy, a jej dodatkowym atutem jest uwzględnienie usług konserwacji oraz ogólnoeuropejskiej pomocy drogowej dostępnej całodobowo, przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Nasze rozwiązania z zakresu wynajmu są dostępne w połączeniu z całą gamą elastycznych opcji finansowania, dostosowanych do potrzeb klienta.

Firma TIP dysponuje siecią filii i warsztatów w 17 krajach Europy oraz w Kanadzie. Za jej pomocą wspiera kierowników flot oraz ich sprzęt usługami wynajmu krótko- i długoterminowego, konserwacji oraz pomocy drogowej przez cały okres użytkowania naczep. 

Żeby dowiedzieć się więcej na temat elastycznej oferty wynajmu naczep od TIP w sezonie świątecznym, skontaktuj się z nami.

2019/09/30

Udostępnij ten artykuł

Aktualności TIP

Otrzymuj ważne aktualności od TIP!

Po prostu wypełnij poniższe pole, aby w przyszłości otrzymywać ważne aktualizacje i informacje od TIP

Przesyłając ten formularz, wyra¿am zgodę na przetwarzanie przez TIP moich danych zgodnie z oświadczeniem TIP o ochronie prywatności

Powiązane wiadomości

"Nowe Volvo FH 500 I-Save już jest!"

WARTO ZAINWESTOWAĆ W PRZYSZŁOŚĆ - Od teraz powiększamy naszą flotę w Niemczech o ciągnik VOLVO FH...

2022/03/25

"TIP utrzyma Twoją flotę w ruchu - rozbudowa sieci warsztatów w ..."

Dzięki łącznie pięciu warsztatom oferujemy branży transportowej i logistycznej jeszcze lepszą obsł...

2021/08/16

"Vice President TIP and PEMA"

We are now marking another milestone in the integration of both businesses. Oliver Bange appointed Vice P...

2020/09/14