Wprowadź wartość
Powrót

Firma WABCO Fleet Solutions wspiera usługi TIP Trailer Services dzięki zaawansowanej łączności cyfrowej przy realizacji strategii TIP Connected Fleet

                             

BERNO, Szwajcaria, 22 lipca 2019 r. - WABCO Holdings Inc. (NYSE: WBC), światowy dostawca systemów sterowania hamulcami i innych zaawansowanych technologii poprawiających bezpieczeństwo, wydajność i łączność pojazdów użytkowych, oraz firma TIP Trailer Services, jedna z wiodących firm obsługujących sprzęt w Europie i Kanadzie, ogłosiły dzisiaj rozpoczęcie innowacyjnej współpracy w celu realizacji strategii cyfryzacji firmy TIP poprzez zapewnienie łączności cyfrowej floty.

Firma TIP z siedzibą w Amsterdamie dysponuje flotą 70.000 naczep, które są wynajmowane i oddawane w leasing z pełnym zakresem obsługi klientom z sektora transportu i logistyki w 16 krajach Europy i w Kanadzie. Indywidualne umowy serwisowe i inne umowy serwisowe wnoszące wartość dodaną zapewniają utrzymanie mobilności klientów firmy TIP przewożących towary w całej Europie i Kanadzie. Umowa z WABCO pozwoli na modernizację naczep TIP poprzez zastosowanie zaawansowanej telematyki i usługi cyfrowego zarządzania flotą, zapewniając najlepsze rozwiązania dla różnych typów naczep firmy TIP. Obejmuje to nie tylko funkcje śledzenia i identyfikacji, ale także funkcję zdalnej diagnostyki stanu naczepy oraz funkcje bezpieczeństwa, takie jak monitorowanie ciśnienia w oponach oraz zarządzanie łańcuchem przewozów ładunków w temperaturze kontrolowanej, które przyczyniają się do sprawniejszej, bardziej ekologicznej i bezpieczniejszej eksploatacji floty.

- Dzięki kontraktom z pełnym zakresem usług serwisowych zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa i sprawności naszych naczep. Obejmują one przede wszystkim efektywność zarządzania czasem poprzez: planowanie serwisu, obsługę techniczną i wymianę części eksploatacyjnych - powiedział Bob Fast, CEO firmy TIP Trailer Services. - Połączenie naszej floty z pełną gamą telematyki, IoT( Internetem rzeczy) i innych usług firmy WABCO daje nam możliwość wdrożenia platformy dostosowanej do wszystkich rodzajów naczep i marek. Uzyskamy dzięki temu dostęp do nowych danych i usług analitycznych, które jeszcze bardziej zwiększą wartość naszej oferty dla klientów - dodał Fast.

- Firma WABCO jest zachwycona współpracą z TIP Trailer Services i tego, że może wspierać jej sukces poprzez lepsze zarządzanie sprzętem i cyfrową transformację firmy - powiedział Peter Bal, WABCO Business Leader Fleet Solutions EMEA. - W oparciu o tę długoterminową współpracę i nowe zaawansowane możliwości firmy TIP w zakresie, cieszymy się mogąc współpracować w celu stworzenia nowych możliwości rozwoju i innowacji. Dzieląc się naszą wiedzą technologiczną i biznesową, zasobami oraz możliwościami analizy danych, firmy WABCO i TIP będą wspólnie realizować innowacyjną strategię mającą na celu rozwoju usług najwyższej jakości, skoncentrowanych na flocie i usługach opartych na danych - podsumował Bal.

O WABCO

WABCO (NYSE: WBC) wiodący globalny dostawca systemów kontroli hamowania oraz innych zaawansowanych technologii podnoszących bezpieczeństwo, wydajność i poprawiających łączność pojazdów ciężarowych. WABCO, która wywodzi się z założonej blisko 150 lat temu Westinghouse Air Brake Company, z determinacją i zaangażowaniem „rozbudowuje inteligencję pojazdów”, aby pojazdy ciężarowe przyszłości były bardziej autonomiczne, miały lepszą łączność i wykorzystywały źródła elektryczne. WABCO jest pionierem innowacji w zakresie przełomowych technologii dla mobilności autonomicznej, oraz wykorzystuje swą rozległą wiedzę do tworzenia kompleksowych systemów kontroli i niezawodności, niezbędnych do wydajnego i bezpiecznego zarządzania pojazdami na każdym etapie jazdy - na autostradzie, w mieście czy magazynie. Dziś czołowe marki pojazdów ciężarowych, autobusów i naczep na całym świecie korzystają z wyróżniających się na rynku technologii WABCO. Ponadto, zaangażowanie WABCO w tworzeniu rozwiązań wspierających bezwypadkową jazdę oraz bardziej ekologiczny transport, zapewnia jej również przodową pozycję jako dostawcy zaawansowanych systemów zarządzania flotą oraz usług cyfrowych podnoszących wydajność flot użytkowych. W 2018 roku WABCO odnotowała sprzedaż w wysokości ponad 3,8 miliarda dolarów i zatrudnia obecnie ponad 16 000 pracowników w 40 krajach. W celu uzyskania dalszych informacji, zapraszamy na stronę www.wabco-auto.com.

 

Informacje o firmie TIP Trailer Services

TIP Trailer Services jest jednym z wiodących firm w Europie i Kanadzie działających w sektorze obsługi sprzętu. Specjalizujemy się w leasingu, wynajmie, konserwacji i naprawie naczep oraz innych usługach o wartości dodanej i świadczymy je na rzecz klientów z branży transportowej i logistycznej w całej Europie i Kanadzie. Centrala TIP Trailer Services znajduje się w Amsterdamie, a firma obsługuje klientów ze 102 obiektów rozsianych po 17 krajach w Europie i Kanadzie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tipeurope.com.

2019/07/26

Udostępnij ten artykuł

Aktualności TIP

Otrzymuj ważne aktualności od TIP!

Po prostu wypełnij poniższe pole, aby w przyszłości otrzymywać ważne aktualizacje i informacje od TIP

Przesyłając ten formularz, wyra¿am zgodę na przetwarzanie przez TIP moich danych zgodnie z oświadczeniem TIP o ochronie prywatności

Powiązane wiadomości

"Nowe Volvo FH 500 I-Save już jest!"

WARTO ZAINWESTOWAĆ W PRZYSZŁOŚĆ - Od teraz powiększamy naszą flotę w Niemczech o ciągnik VOLVO FH...

2022/03/25

"TIP utrzyma Twoją flotę w ruchu - rozbudowa sieci warsztatów w ..."

Dzięki łącznie pięciu warsztatom oferujemy branży transportowej i logistycznej jeszcze lepszą obsł...

2021/08/16

"Vice President TIP and PEMA"

We are now marking another milestone in the integration of both businesses. Oliver Bange appointed Vice P...

2020/09/14