Wprowadź wartość
Powrót

Jakie prezenty świąteczne znajdą się w mojej naczepie w tym roku?

Boże Narodzenie jest najważniejszym w roku okresem sprzedaży detalicznej w większości krajów europejskich. W dzisiejszych czasach ludzie kupują prezenty wcześniej, zaczynając od Czarnego Piątku/Cyber Weekendu pod koniec listopada i przez cały grudzień. Kierowcy ciężarówek zastanawiają się, jakie prezenty przewożą na Boże Narodzenie. Jakie prezenty świąteczne będą najprawdopodobniej ładowane na ich naczepy?

Kategorie ulubionych upominków bożonarodzeniowych

Badania przeprowadzone na zlecenie Vouchercodes.co.uk przedstawiające listę 10 najpopularniejszych zakupów dokonanych przez konsumentów w Wielkiej Brytanii podczas Cyber Weekendu dają nam dobry pomysł na wybór odpowiednich prezentów na Boże Narodzenie.

Odzież, obuwie i akcesoria to najbardziej popularna kategoria wybrana przez 24% respondentów, na drugim miejscu znajduje się elektronika osobista, w tym smartfony i tablety oraz elektronika domowa, w tym telewizory i głośniki (obie kategorie zostały wybrane przez 23% respondentów). 16% wybrało DVD, gry komputerowe i książki, a 15% respondentów chciało kupić zabawki.

5 najczęściej przewożonych towarów w naszych naczepach

Lubimy przewidywać 5 najczęściej przewożonych przez nasze naczepy prezentów. W kategorii odzieży i obuwia będą poszukiwane modne buty sportowe takich marek, jak New Balance czy Nike. Popularne akcesoria modowe w tym roku to małe torebki na pasku noszonym w talii. (źródło: Guardian) Dzieci i dorośli będą zachwyceni zestawami klocków Lego, takimi jak pociąg Hogwart Express Harry’ego Pottera lub dla starszych – klocki Lego z replikami arcydzieł architektonicznych, w tym Tadź Mahal i londyńskiego Big Bena. Dla osób o bardziej sportowych zainteresowaniach, rower elektryczny może być spełnieniem ich marzeń. (źródło: Wiggle.com) Osoby w każdym wieku będą cieszyć się konsolą do gier PS4 Pro, Xbox One X lub Nintendo Switch. (źródło: Techadvisor.co.uk)

Boże Narodzenie zaczyna się wcześniej

Według ankiety Deloitte, 30% europejskich internautów planowało zakupy prezentów związanych z Bożym Narodzeniem w listopadzie lub wcześniej. Wyniki pokazują, że większość świątecznych prezentów będzie nadal kupowana w grudniu. (źródło: EMarketer)

Różnice regionalne

Istnieją jednak różnice regionalne w zachowaniach dotyczących zakupów świątecznych. Konsumenci w takich krajach, jak Holandia i Niemcy lubią kupować prezenty od listopada (odpowiednio 67% i 30%), podczas gdy konsumenci w innych krajach kupują je w ostatniej chwili. 73% francuskich i 70% włoskich konsumentów robi zakupy w grudniu. (źródło: CRR/RetailMeNot)

Wydatki konsumentów na zakupy świąteczne

Prognozy wydatków konsumenckich w okresie Bożego Narodzenia wyglądają obiecująco dla branży transportowej.

Na początku listopada niemieckie stowarzyszenie detalistów HDE stwierdziło, że spodziewa się wzrostu sprzedaży świątecznej o 2% w tym roku, osiągając rekordowe 100 miliardów euro. (źródło: Reuters)

Prognozy dotyczące świątecznego sezonu są podobnie optymistyczne dla Francji. Ankieta przeprowadzona przez Centre for Retail Research (CRR) dla RetailMeNot Francja przewiduje, że Francuzi wydadzą 69 mld euro na Boże Narodzenie.

Obraz sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii w okresie świątecznym jest bardziej zróżnicowany, co podsumowała Retail Gazette w artykule zatytułowanym „Detaliści przed obliczem stresującego okresu przedświątecznego”. Według najnowszego monitora sprzedaży detalicznej BRC-KPMG sprzedaż internetowa w listopadzie osiągnęła rekordowy poziom 33,8% sprzedaży do 24 listopada (wzrost o 1,2% w tym samym okresie w 2017 r.), ale całkowita sprzedaż nieznacznie spadła.

Europejski rynek e-commerce wciąż rośnie

Analitycy z firmy Statista spodziewają się, że europejski rynek e-commerce będzie rósł w latach 2018-2023, przy składanej rocznej stopie wzrostu 6,9%, co da rynek o wartości 424 705,65 mln euro do 2023 roku. Prognozy przewidują, że europejski rynek e-commerce wyniesie 304 250,47 mln euro w 2018 roku.

Statista uważa, że „moda” jest największym segmentem europejskiego rynku e-commerce i prawdopodobnie osiągnie wartość 89 851,99 mln euro w 2018 roku. (źródło: Statista)

E-commerce i przyczepy – szansa

Rozwój handlu elektronicznego w okresie świątecznym to szansa dla flot transportu drogowego na zwiększenie dostaw. Ta możliwość musi być jednak ostrożnie zarządzana. W przypadku trudnych do przewidzenia ilości ładunku w okresie świątecznym, zbyt mała lub zbyt duża pojemność naczep dla spełnienia wymagań klientów nie jest dla firm korzystna. Idealnym rozwiązaniem jest elastyczny dostęp do naczep, umożliwiający czerpanie korzyści z wyjątkowego popytu, a z drugiej strony niepozostawiający przewoźników z własnymi naczepami, które muszą stać puste na podwórzu po zakończeniu świątecznej sprzedaży detalicznej.

Wynajem naczep w celu zaspokojenia wyjątkowego popytu

Wynajem naczep umożliwia menedżerom floty sprostanie dodatkowemu zapotrzebowaniu w czasie Bożego Narodzenia lub w dowolnym innym momencie, gdy zapotrzebowanie przekracza aktualną pojemność naczep. Jeśli nie chcesz obciążenia finansowego i odpowiedzialności w związku z posiadaniem dużej floty ciężarówek, wynajem naczep jest najlepszym rozwiązaniem. W przypadku wynajmu naczep można wybrać takie, które umożliwią realizację określonych kontraktów, a następnie zwrócić je bez konieczności ponoszenia bieżących kosztów posiadania floty.

Świąteczny prezent elastycznych rozwiązań wynajmu naczep z firmy TIP Trailer Services?

Dysponując ponad 68 000 naczep do wynajęcia, TIP może uzupełnić Twoją flotę na czas Bożego Narodzenia i przez cały rok, zwiększając jej pojemność w sposób elastyczny. TIP może także zapewnić spokój ducha dzięki programowi konserwacji i napraw, prowadzonemu przez sieć 84 warsztatów naczep w całej Europie i całodobowej paneuropejskiej pomocy drogowej. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami za pomocą ,tego formularza.

2018/12/22

Udostępnij ten artykuł

Aktualności TIP

Otrzymuj ważne aktualności od TIP!

Po prostu wypełnij poniższe pole, aby w przyszłości otrzymywać ważne aktualizacje i informacje od TIP

Przesyłając ten formularz, wyra¿am zgodę na przetwarzanie przez TIP moich danych zgodnie z oświadczeniem TIP o ochronie prywatności

Powiązane wiadomości

"Nowe Volvo FH 500 I-Save już jest!"

WARTO ZAINWESTOWAĆ W PRZYSZŁOŚĆ - Od teraz powiększamy naszą flotę w Niemczech o ciągnik VOLVO FH...

2022/03/25

"TIP utrzyma Twoją flotę w ruchu - rozbudowa sieci warsztatów w ..."

Dzięki łącznie pięciu warsztatom oferujemy branży transportowej i logistycznej jeszcze lepszą obsł...

2021/08/16

"Vice President TIP and PEMA"

We are now marking another milestone in the integration of both businesses. Oliver Bange appointed Vice P...

2020/09/14