Wprowadź wartość
Powrót

Maksymalizacja wydajności naczep w całej Europie

Przejazd kierowcy Ruslana Novikova z Warszawy do Hiszpanii w celu dostarczenia ładunku to historia znana wielu kierownikom flot. Przejechał przez siedem krajów w pięć dni. W ciągu dziewięciu dni pokonał 3 953 km (źródło: Euronews) Jego podróż była długa, ale stosunkowo spokojna.

Co by się jednak stało, gdyby w Holandii doszło do nieoczekiwanej awarii naczepy lub ciężarówki? Czy jego kierownik floty wysłałby pojazd zastępczy z Polski, czy też uzyskałby wsparcie ze strony swoich kontaktów na miejscu? Na szczęście firma TIP Trailers Services i jej ogólnoeuropejska sieć usług pomocy drogowej i warsztatów może zapewnić Państwu rozwiązania w zakresie napraw awarii i spokój ducha oraz pomóc w maksymalizacji wydajności naczep.

Ogólnoeuropejska pomoc drogowa oferowana przez firmę TIP

W przypadku awarii na poboczu drogi kierowca powinien najpierw zadzwonić do ogólnoeuropejskiego serwisu pomocy drogowej TIP dla naczep i samochodów ciężarowych, pracującego 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu i 365 dni w roku. Firma TIP zapewnia obsługę w 18 językach i dysponuje numerami kontaktowymi firm świadczących pomoc drogową w 16 krajach europejskich, w tym w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemczech, Norwegii, Polsce, Rumunii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. 

Mobilny serwis

W zależności od rodzaju problemu z naczepą nasi specjaliści ds. obsługi klienta mogą wysłać serwisanta w furgonetce serwisowej, aby pomóc Państwu jak najszybciej wrócić na trasę. Obecnie dysponujemy flotą 201 mobilnych jednostek serwisowych lub furgonetek, których liczba w 2018 roku wzrosła o 26%. Zawarliśmy również umowy z partnerami w celu zapewnienia usług większości europejskich obszarów geograficznych.

Nasze furgonetki są wyposażone w sprzęt warsztatowy, zasilacze i narzędzia, jak również zapas podstawowych części zamiennych, co umożliwia rozwiązania najczęstszych problemów, w tym naprawy kurtyn bocznych i drobne naprawy karoserii. Pojazdy te są wyposażone w urządzenia do kompleksowej diagnostyki naczep, w tym sprzęt do testowania hamulców i wykrywania usterek elektrycznych.

Elastyczność dzięki mobilnym jednostkom serwisowym

Nasi technicy wykorzystują te mobilne jednostki serwisowe do napraw awaryjnych oraz do wykonywania regularnych przeglądów i konserwacji w warsztatach klientów. Wysyłamy te furgonetki wraz z technikami do klientów w celu przeprowadzenia konserwacji i drobnych napraw na miejscu. W ten sposób klient oszczędza czas i nie musi udawać się do warsztatów firmy TIP.

Będziemy regularnie informować Państwa o rozwoju sytuacji w zakresie napraw awarii. Mogą Państwo również śledzić ten proces przez Internet za pośrednictwem portalu drogowego TIP Roadside Portal.

Korzyści z pomocy drogowej firmy TIP

Nasz ogólnoeuropejski program pomocy drogowej jest bezpłatny. Nie trzeba płacić opłaty abonamentowej, a zapłata następuje wyłącznie po skorzystaniu z usługi. Zapewniamy niskie koszty dzięki naszym lokalnym umowom z dostawcami oraz stałym opłatom za rozmowy telefoniczne. Jesteśmy dumni z przejrzystych cen, a więc niepożądane niespodzianki w rozliczeniach są wykluczone.

Ogólnoeuropejska sieć warsztatów firmy TIP

Może się zdarzyć, że awaria będzie wymagała więcej niż tylko pomocy drogowej. W takim przypadku zorganizujemy naprawę naczepy w jednym z naszych 85 warsztatów w całej Europie lub w warsztacie prowadzonym przez jednego z naszych oficjalnych partnerów.  Firma TIP posiada ponad 50-letnie doświadczenie w naprawie i konserwacji naczep.

W naszych warsztatach pracują zespoły wysoko wykwalifikowanych mechaników, których łącznie zatrudniamy około 900, a liczba ta wzrosła o 70 w 2018 roku. Pracują oni w około 610 zatokach warsztatowych. Dysponujemy procesami i przeszkolonymi technikami, którzy sprawnie spełniają wymagania w zakresie napraw awaryjnych i planowanych oraz serwisu. Nasi technicy przechodzą obszerne i regularne szkolenia, aby być na bieżąco z najnowszymi urządzeniami i technologiami warsztatowymi oraz nowościami ze strony wszystkich głównych producentów naczep.

Nasza szybka reakcja na sytuacje kryzysowe

Nasza unikalna sieć punktów sprzedaży świadczy o naszej zdolności do szybkiego reagowania na sytuacje kryzysowe. To nas odróżnia od naszych konkurentów. Działamy sprawnie, w sposób zorganizowany i dysponujemy jasnymi zasadami i procedurami, które pozwalają rozwiązywać problemy klientów związane z naprawą naczep i samochodów ciężarowych oraz ograniczyć do minimum zakłócenia w ich działalności gospodarczej spowodowane nieoczekiwanymi awariami.

Częste naprawy, stałe ceny

Do najczęstszych napraw należą elementy karoserii, takie jak zderzaki, elementy pneumatyczne, takie jak zawory hamulcowe, przekładnie toczne i zawieszenia, sprzęt elektryczny, obwody chłodzące, dźwigi, opony i hamulce.

Dzięki naszej usłudze zarządzania naprawami TIP, kierownik floty korzysta z napraw uszkodzeń po ustalonych cenach, dla których przedstawimy szacunkową wycenę przed przystąpieniem do pracy. Nasze naprawy działają na zasadzie przedpłat i są konkurencyjne cenowo. Jednakże, kierownicy flot mogą również czerpać korzyści kosztowe, zawierając z nami umowę na usługi serwisowe i naprawcze na czas określony.

Maksymalizacja wydajności naczep – specjalność firmy TIP

Mamy długą historię specjalizacji i doskonałości w pomaganiu naszym klientom w maksymalizacji wydajności naczep poprzez ich konserwację i naprawę. W 2018 roku firma TIP obchodziła 50-lecie istnienia.

W ciągu typowego roku nasz zespół pomocy drogowej przeprowadza ponad 630 000 napraw drogowych. W 2018 roku uporaliśmy się z 95 000 przypadków wypadków drogowych. Udało nam się zrealizować prace na 124 000 naczep. Dokonaliśmy oględzin ponad 1 100 000 opon i wydaliśmy 96 100 000 EUR na części. (źródło: Sprawozdanie roczne TIP 2018).

Aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu, w jaki firma TIP może pomóc Twojej flocie zmaksymalizować wydajność naczep w skali ogólnoeuropejskiej, skontaktuj się z nami.

2019/06/24

Udostępnij ten artykuł

Aktualności TIP

Otrzymuj ważne aktualności od TIP!

Po prostu wypełnij poniższe pole, aby w przyszłości otrzymywać ważne aktualizacje i informacje od TIP

Przesyłając ten formularz, wyra¿am zgodę na przetwarzanie przez TIP moich danych zgodnie z oświadczeniem TIP o ochronie prywatności

Powiązane wiadomości

"Nowe Volvo FH 500 I-Save już jest!"

WARTO ZAINWESTOWAĆ W PRZYSZŁOŚĆ - Od teraz powiększamy naszą flotę w Niemczech o ciągnik VOLVO FH...

2022/03/25

"TIP utrzyma Twoją flotę w ruchu - rozbudowa sieci warsztatów w ..."

Dzięki łącznie pięciu warsztatom oferujemy branży transportowej i logistycznej jeszcze lepszą obsł...

2021/08/16

"Vice President TIP and PEMA"

We are now marking another milestone in the integration of both businesses. Oliver Bange appointed Vice P...

2020/09/14