Wprowadź wartość
Powrót

Postoje serwisowe naczep TIP

Podczas wyścigu pojazd F1 zatrzyma się co najmniej raz w boksie w celu wymiany opon lub wykonania szybkiej naprawy. Rekord świata dotyczący najsprawniejszej obsługi podczas postoju w boksie w wyścigach F1 wynosi 1,88 sekundy. W takim czasie zespół Red Bull F1 wymienił cztery opony podczas Grand Prix Niemiec w tym miesiącu. Wprawdzie managerowie flot nie oczekują od dostawców usług serwisowych wymiany opon w tak ekspresowym tempie, istnieją jednak pewne podobieństwa między światem F1 a postojami serwisowymi naczep.

Skrócenie czasu postoju pojazdów

Zespoły F1 dążą do tego, aby ich samochody działały bez zarzutu. Ich głównym celem jest zminimalizowanie czasu postojów na torze wyścigowym. Opóźnienie pojazdu na skutek problemów mechanicznych w boksach serwisowych to strata czasu, pozycji w wyścigach, punktów i pieniędzy. Z tego względu zespół F1 musi dysponować dobrym i łatwo dostępnym zapleczem technicznym, zarządzanym przez zespół mechaników na pasie postojowym, aby załogi boksów serwisowych działały tak szybko i skutecznie jak tylko to możliwe.  

Podobne sytuacje występują w świecie naczep: postój naczepy kosztuje firmę czas, pieniądze, a nawet reputację, jeśli skutkiem będą opóźnienia w dostawach. Nasz mechanik będzie anazlizował stan pojazdu w podobny sposób, bez znaczenia czy naczepa przyjeżdża do miejsca obsługi wyłącznie w celu uzyskania szybkiej, rutynowej lub prewencyjnej konserwacji czy też sytuacja wymaga naprawy awaryjnej. W przypadku dłuższego pobytu naczepy w punkcie serwisowym możesz zapytać o jednostkę zastępczą.

Międzynarodowa, elastyczna obsługa techniczna

Kierowanie zespołem F1 jest poważną operacją logistyczną.  Samochody F1 wymagają stałej konserwacji. Konserwacja zapewniająca jednorazowe zwycięstwo to za mało. Pojazdy powinny osiągać stałe wyniki przez cały sezon F1, aby dobrze wypaść w mistrzostwach. Zespoły F1 wymagają dostępu do elastycznego zaplecza technicznego w wielu różnych krajach.

Kalendarz F1 na rok 2019 przewiduje 21 wyścigów.  Rozpoczynający turniej wyścig Grand Prix Austarlii- odbył się w marcu, finalny Grand Prix Abu Dhabi zaplanowany jest na grudzień bieżącego roku.(źródło: F1). Tymczasowe warsztaty są częścią boksów serwisowych każdego toru Grand Prix na całym świecie, a sześciu z 10 konstruktorów F1 posiada swoją siedzibę główną oraz stałe obiekty konserwacyjno-inżynieryjne w Wielkiej Brytanii, dwa we Włoszech,  jeden w Szwajcarii i w USA (źródło: F1mix).

Postoje serwisowe naczep TIP

Analogicznie, w przypadku naczep, nasze serwisy TIP działają niezwykle elastycznie. Z geograficznego punktu widzenia kierowcy mogą zatrzymać się i skorzystać z usług serwisowych TIP w warsztatach w 16 krajach Europy oraz w Kanadzie. Dysponujemy 15 warsztatami w krajach Beneluksu i krajach skandynawskich, 16 w Europie Środkowej,  19 w krajach basenu morza Śródziemnego, a także 20 w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz 8 w Kanadzie.

Jeżeli Twój kierowca traci czas na postoje na przydrożnych parkingach samochodowych lub oczekuje na przekroczenie granicy i pilnie potrzebuje naprawy naczepy, możemy wysłać jedną z naszych 201 mobilnych jednostek serwisowych, w 2018 roku liczba ta wzrosła o 26%. Zawarliśmy również umowy z partnerami w celu zapewnienia usług w większości europejskich obszarach geograficznych.

Nasi mechanicy wyposażeni są w urządzenia diagnostyczne, narzędzia warsztatowe i części zamienne dostępne w mobilnych jednostkach serwisowych w celu przeprowadzania podstawowych czynności konserwacyjnych, napraw uszkodzonych plandek oraz kontroli hamulców i usterek elektrycznych.

Postoje serwisowe naczep na autostradach

W kwietniu 2019 r. firma TIP otworzyła swoje pierwsze wielousługowe centrum drogowe dla samochodów ciężarowych z parkingiem strzeżonym Delta Park w Dourges we Francji na autostradzie A1/E17, która znajduje się w odległości 1 km od skrzyżowania autostrad A1 i A21. W tym centrum drogowym znajduje się warsztat TIP, idealnie nadający się do szybkiej konserwacji naczep.

W związku z tym, po dokonaniu przeglądu technicznego naczepy TIP, zachęcamy kierowców do powolnego włączania się w ruch uliczny, a nie przyspieszania w stylu F1!

Wysoko wykwalifikowani mechanicy

Typowa załoga boksu serwisowego F1 liczy około 20 wysoko wykwalifikowanych mechaników na samochód. Jedyną stałą rolą jest potocznie zwany „lollipop man” – zazwyczaj główny mechanik, który kontroluje proces obsługi i zwalnia samochód z powrotem do wyścigu, gdy wszystkie prace zostaną ukończone.

Załoga boksu serwisowego dąży do wymiany opon w czasie krótszym niż 2 sekundy. Z tego względu za jedną oponę odpowiedzialnych jest aż trzech mechaników.. Jeden z mechaników używa pistoletu pneumatycznego do demontażu koła. Drugi zdejmuje koło, a trzeci zastępuje je nową oponą. Pierwszy mechanik sygnalizuje lollipop man’owi o wykonaniu zadania.(źródło: Daily Mail).

Zatrudniamy około 900 wysoko wykwalifikowanych mechaników, będących specjalistami od naczep w naszych 93 warsztatach, w których odbywa się obsługa. Odbywają oni regularne szkolenia w celu zapewnienia, że są na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi technologiami warsztatowymi oraz specyfikacjami mechanicznymi i zaleceniami dotyczącymi konserwacji, wydanymi przez producentów naczep i samochodów ciężarowych. W 2018 roku skontrolowaliśmy ponad 1 100 000 opon i zarządzaliśmy pracą na 124 000 naczep (Źródło; Sprawozdanie roczne firmy TIP). Podobnie jak zespoły F1, przebudowujące pojazd z dnia na dzień, nasi licencjonowani mechanicy przejmą Twoją starą, wysłużoną naczepę i przedłużą jej żywotność na drodze całkowitej renowacji.

Obsługa zapewniająca spokój i poczucie bezpieczeństwa

Marc Priestley, były członek ekipy serwisowej w McLaren, rozmawiał z magazynem Citywireselector na temat klucza do sukcesu sprawnego zespołu mechaników boksu serwisowego. Powiedział: „Aby zbudować zespół, który może działać pod największą możliwą presją w F1, pozbywamy się wszelkich niepotrzebnych kłopotów i zbędnych ograniczeń. Wszelkie zbędne kwestie należy usunąć, aby zespół mógł zrealizować to, co ma do zrealizowania, wtedy, kiedy jest to konieczne.”

Taką samą myślą przewodnią kierują się nasze zespoły zajmujące się serwisowaniem naczep w TIP.  Jesteśmy tu po to, aby poświęcić się naprawie naczep, zapewniając Tobie spokój,  byś mógł skupić się na podstawowych elementach swojej floty, które wnoszą największą wartość do Twojej firmy.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej  o naszych usług serwisowych TIP.

2019/07/31

Udostępnij ten artykuł

Aktualności TIP

Otrzymuj ważne aktualności od TIP!

Po prostu wypełnij poniższe pole, aby w przyszłości otrzymywać ważne aktualizacje i informacje od TIP

Przesyłając ten formularz, wyra¿am zgodę na przetwarzanie przez TIP moich danych zgodnie z oświadczeniem TIP o ochronie prywatności

Powiązane wiadomości

"Nowe Volvo FH 500 I-Save już jest!"

WARTO ZAINWESTOWAĆ W PRZYSZŁOŚĆ - Od teraz powiększamy naszą flotę w Niemczech o ciągnik VOLVO FH...

2022/03/25

"TIP utrzyma Twoją flotę w ruchu - rozbudowa sieci warsztatów w ..."

Dzięki łącznie pięciu warsztatom oferujemy branży transportowej i logistycznej jeszcze lepszą obsł...

2021/08/16

"Vice President TIP and PEMA"

We are now marking another milestone in the integration of both businesses. Oliver Bange appointed Vice P...

2020/09/14