Wprowadź wartość
Powrót

Poznaj zalety wynajmu naczep TIP

Wielu z Was znalazło się kiedyś w sytuacji, w której nie mogliście przyjąć pilnego zlecenia transportowego z powodu niedoboru przestrzeni ładunkowej. Dzięki usłudze wynajmu naczep TIP już nigdy nie będziecie musieli odrzucać nieoczekiwanych zleceń. Dostęp do tej usługi jest możliwy za sprawą ogólnoeuropejskiej sieci obejmującej różnorodność oferowanych naczep, warsztaty, obsługę serwisową oraz pomoc drogową.

Szybki odbiór na terenie Europy

Rozważ naszą usługę wynajmu krótkoterminowego >365 dni, na wypadek nagłych potrzeb!  Po prostu wybierz odpowiedni rodzaj sprzętu z naszej bogatej oferty m.in. naczepy standardowe, wywrotki, platformy, naczepy kurtynowe, cysterny, silosy, podkontenery, naczepy z ruchomą podłogą, chłodnie, a także naczepy do transportu odpadów i chemikalii. Następnie odbierz pojazd w jednym z 85 oddziałów zlokalizowanych na terenie całej Europy. Naczepę możemy również dostarczyć bezpośrednio do Ciebie.

Łatwy zwrot

Gdy okres umowy wynajmu dobiegnie końca, wystarczy zwrócić naczepędo naszego oddziału. Chcemy, by nasza usługa przynosiła klientom jak największe korzyści. Rozumiemy, że zwracana naczepa może nosić oznaki zużycia i drobnych uszkodzeń takich jak zadrapania czy wgniecenia. Żeby nie narażać klientów na nieoczekiwane koszty, wliczamy to ryzyko w stałą cenę wynajmu.

Konserwacja i pomoc drogowa w cenie wynajmu

W pakiecie wynajmu naczepy uwzględniona jest kompleksowa usługa konserwacji oraz pomocy drogowej. Plan konserwacji obejmuje wymianę opon, osi i elementów układu hamulcowego, części agregatu chłodniczego itp. Dla jeszcze większego spokoju ducha i lepszej kontroli nad wydatkami menagerowie flot mogą wykupić nasze przystępne cenowo ubezpieczenie, które obejmuje nieprzewidziane koszty usuwania skutków poważnych uszkodzeń, pożaru lub utraty wyposażenia.

Ogólnoeuropejska sieć warsztatów firmy TIP

Konserwacją i ewentualną naprawą naczepy może się zająć jeden z naszych 85 warsztatów zlokalizowanych na terenie całej Europy lub też warsztat prowadzony przez jednego z naszych autoryzowanych partnerów.  Firma TIP ma ponad 50-letnie doświadczenie w naprawie i konserwacji naczep.

Nasze warsztaty zatrudniają blisko 900 wysoko wykwalifikowanych mechaników, z których aż 70 dołączyło do nas w 2018 roku. Dzięki odpowiednim procesom i właściwemu przeszkoleniu  możemy sprawnie wykonywać nagłe naprawy oraz przeglądy naczep. Nasi mechanicy odbywają regularne szkolenia, aby być na bieżąco z najnowszymi urządzeniami i technologiami warsztatowymi oraz nowościami ze strony wszystkich głównych producentów naczep.

Podnoszenie wydajności naczep – specjalność firmy TIP

Firma TIP pragnie umożliwić swoim klientom wykorzystanie pełnego potencjału wynajmowanego sprzętu. Fachowo i perfekcyjnie wykonywana konserwacja pomaga klientom TIP w maksymalizowaniu wydajności naczep.  Serwisujemy 124 000 naczep, a ponadto dokonujemy przeglądu ponad 1 100 000 opon i wydajemy aż 96 100 000 EUR na części (źródło: Sprawozdanie roczne TIP 2018).

Ogólnoeuropejska pomoc drogowa oferowana przez firmę TIP

Klienci wynajmujący nasze naczepy zyskują dostęp do ogólnoeuropejskiej usługi pomocy drogowej TIP. Jeśli naczepa ulegnie awarii w trasie, kierowca może po prostu zatelefonować na numer ogólnoeuropejskiej pomocy drogowej TIP dla naczep i samochodów ciężarowych, która jest dostępna przez cały rok, siedem dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. TIP oferuje kierowcom i kierownikom flot obsługę w 18 językach, a ponadto dysponuje numerami kontaktowymi firm świadczących pomoc drogową w 16 krajach europejskich, w tym w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemczech, Norwegii, Polsce, Rumunii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. 

Mobilny serwis

Po zapoznaniu się z okolicznościami awarii nasi specjaliści ds. obsługi klienta mogą wysłać w teren mechanika w pojeździe serwisowym z odpowiednim wyposażeniem, narzędziami i częściami zamiennymi niezbędnymi do błyskawicznego dokonania napraw. Dysponujemy flotą 201 pojazdów serwisowych. W 2018 roku liczba ta wzrosła aż o 26%. Z kolei umowy zawarte z partnerami umożliwiają naszemu serwisowi objęcie swoim zasięgiem większości obszarów Europy.

Elastyczność dzięki mobilnym jednostkom serwisowym

Pojazdy serwisowe służą zarówno do wykonywania pilnych napraw, jak i regularnego serwisowania oraz usuwania drobnych usterek na terenie placu klienta. Takie rozwiązanie pozwala klientowi zaoszczędzić czas, ponieważ nie musi podróżować do warsztatów TIP. Klienci są regularnie informowani o postępie prac serwisowych i naprawczych. Dodatkowo mogą śledzić przebieg całego procesu za pośrednictwem internetowego portalu drogowego TIP Roadside Portal.

Zalety wynajmu naczep TIP

Firma TIP dysponuje ponad 70 000 naczep, co czyni ją wiodącym dostawcą usług krótko- i długoterminowego wynajmu naczep w Europie. Naszym klientom oferujemy bogaty asortyment naczep, a także obsługę serwisową oraz dostęp do ogólnoeuropejskiej pomocy drogowej i sieci warsztatów.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób wynajem naczep TIP może pomóc Ci w zmaksymalizowaniu wydajności floty na obszarze całej Europy, skontaktuj się z nami.

2019/08/12

Udostępnij ten artykuł

Aktualności TIP

Otrzymuj ważne aktualności od TIP!

Po prostu wypełnij poniższe pole, aby w przyszłości otrzymywać ważne aktualizacje i informacje od TIP

Przesyłając ten formularz, wyra¿am zgodę na przetwarzanie przez TIP moich danych zgodnie z oświadczeniem TIP o ochronie prywatności

Powiązane wiadomości

"Nowe Volvo FH 500 I-Save już jest!"

WARTO ZAINWESTOWAĆ W PRZYSZŁOŚĆ - Od teraz powiększamy naszą flotę w Niemczech o ciągnik VOLVO FH...

2022/03/25

"TIP utrzyma Twoją flotę w ruchu - rozbudowa sieci warsztatów w ..."

Dzięki łącznie pięciu warsztatom oferujemy branży transportowej i logistycznej jeszcze lepszą obsł...

2021/08/16

"Vice President TIP and PEMA"

We are now marking another milestone in the integration of both businesses. Oliver Bange appointed Vice P...

2020/09/14