Wprowadź wartość
Powrót

TIP i PEMA łączą siły – PEMA staje się teraz częścią Grupy TIP

Transakcja ta wzmacnia naszą pozycję w branży transportowej i logistycznej.

 

AMSTERDAM – 3 grudnia 2019 roku – TIP Trailer Services, spółka z portfolio grupy kapitałowej I Squared Capital i jeden z wiodących dostawców usług leasingu, wynajmu, konserwacji i napraw naczep w Europie i Kanadzie, ogłasza dziś, że sfinalizowała przejęcie firmy PEMA GmbH, spółki w branży leasingu operacyjnego i wynajmu pojazdów użytkowych, oferującej swoje usługi w Belgii, Czechach, Danii, Niemczech, Polsce, Szwecji i Szwajcarii. Jest to wynik ogłoszonego dnia 26 lipca 2019 roku podpisania umowy z udziałowcem PEMY w sprawie jej przejęcia.

 

„Ten niezwykle wielki krok wzmacnia firmy TIP i PEMA w ich działalności w branży transportowej i logistycznej oraz zapewnia nam odpowiednią pozycję do długofalowej dywersyfikacji i wzrostu, zgodnie z naszą strategią,” powiedział Bob Fast, Prezes i Dyrektor Generalny TIP Trailer Services. „Połączenie firm pozwoli na wykorzystanie naszego większego zasięgu geograficznego, zapewni ugruntowanie obecności w Niemczech, będzie napędzać działalność PEMY w dziedzinie leasingu ciągników siodłowych i wynajmu, umożliwi rozbudowę europejskiej sieci warsztatów TIP dla wszystkich klientów i powiększenie naszej oferty usług oraz sieci klientów. Będzie to korzystne dla pracowników, klientów, partnerów, jak i dla udziałowców.”

 

Połączone firmy mają wieloletnie doświadczenie w transporcie i logistyce w całej Europie i Kanadzie, odpowiadając na potrzeby klientów w trakcie całego cyklu życia naczep, ciągników i nadwozi wymiennych. Wspólnie posiadamy niemal 90 000 naczep i ciągników, a także ponad 100 warsztatów oferujących jedną z największych sieci serwisowych w Europie i Kanadzie, dysponując 208 mobilnymi vanami serwisowymi, zapewniającymi jedno kompleksowe rozwiązanie dla szerokiej gamy wyposażenia pojazdów. Klienci będą mieli partnera zapewniającego płynną obsługę w całej Europie i Kanadzie, ułatwiającego zarządzanie ich flotą i umożliwiającego im skupienie się na ich głównej działalności biznesowej i zadowolenie z wysokiego poziomu niezawodności i obsługi klienta.

 

Kierownictwo połączonych firm pracuje wspólnie nad planem integracji pozwalającym na płynną transformację. Do czasu dokonania scalenia, aktualne umowy, usługi, warunki i procesy będą obowiązywać w każdej z firm. 

2019/12/02

Udostępnij ten artykuł

Aktualności TIP

Otrzymuj ważne aktualności od TIP!

Po prostu wypełnij poniższe pole, aby w przyszłości otrzymywać ważne aktualizacje i informacje od TIP

Przesyłając ten formularz, wyrażam zgodę na przetwarzanie przez TIP moich danych zgodnie z oświadczeniem TIP o ochronie prywatności

Powiązane wiadomości

"TIP utrzyma Twoją flotę w ruchu - rozbudowa sieci warsztatów w ..."

Dzięki łącznie pięciu warsztatom oferujemy branży transportowej i logistycznej jeszcze lepszą obsł...

2021/08/16

"Vice President TIP and PEMA"

We are now marking another milestone in the integration of both businesses. Oliver Bange appointed Vice P...

2020/09/14

"Telematyka"

Tworzenie bardziej przejrzystego, wydajnego i bezpiecznego systemu transportowego

2020/07/01