Wprowadź wartość
Powrót

TIP przejmuje PEMĘ realizując swoją międzynarodową strategię wzrostu i dywersyfikacji.

                     

AMSTERDAM, 2019 – TIP Tailer Services, spółka z portfolio grupy kapitałowej I Squared Capital, wiodący dostawca usług leasingu, wynajmu, konserwacji i napraw naczep w Europie i Kanadzie, podpisała umowę nabycia firmy PEMA od Société Générale. PEMA oferuje wynajem oraz leasing pojazdów użytkowych, swoje usługi oferuje m.in. w Belgii, Czechach, Danii, Niemczech, Polsce, Szwecji i Szwajcarii, co uwypukli geograficzną obecność TIPa, wzmocni jego pozycję w Niemczech oraz zapewni wejście na rynek szwajcarski.

 „Jest to ekscytujący krok na drodze naszego rozwoju oraz dywersyfikacji, wciąż budujemy silniejszą platformę usług dla naszych klientów, partnerów, pracowników i udziałowców”, nadmienił Adil Rahmathulla, Przewodniczący zarządu TIP Trailer Services i Partner zarządzający w I Squared Capital. Wraz z nabyciem firmy PEMA, TIP wzmocni siłę działania, zwiększy dywersyfikację osiągając silniejszą pozycję w Niemczech. W dalszym ciągu szukamy możliwości rozwoju w zakresie naszej działalności, utrzymując wysoki poziom świadczonych usług. Po połączeniu, firmy będą posiadały prawie 89,000 naczep i ciężarówek oraz ponad 100 warsztatów oferujących największą sieć serwisową w Europie i Kanadzie, zapewniając przy tym kompleksowe rozwiązania dla szerokiej gamy pojazdów użytkowych” nadmienił Bob Fast, Prezes i Dyrektor Generalny TIP Trailer Services. „Nasi klienci będą mieli bezproblemowy dostęp do partnerów serwisowych w całej Europie i w Kanadzie, ułatwiając zarządzanie flotą i umożliwając skupienie się na swojej podstawowej działalności biznesowej, jednocześnie ciesząc się niezawodnością i profesjonalną obsługą klientów TIP.” TIP i PEMA to firmy zorientowane na obsługę serwisową, posiadające wieloletnie doświadczenie w transporcie i logistyce w całej Europie, wspierające potrzeby klientów w trakcie całego użytkowania naczep, nadwozi wymiennych i samochodów ciężarowych. PEMA dysponuje nowoczesną i zróżnicowaną flotą ciągników siodłowych i samochodów ciężarowych i naczep wiodących marek, takich jak Krone, MAN, Schmitz Cargobull i Volvo. Od 2008 r. PEMA jest częścią Grupy GEFA, działu finansowania sprzętu francuskiej grupy bankowej Société Générale. Société Générale Equipment Finance posiada 100 procent udziałów w grupie PEMA poprzez swoją niemiecką spółkę zależną, GEFA Bank.

Spodziewana finalizacja nastąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy, pod warunkiem uzyskania oficjalnej zgody organu regulacyjnego.

TIP Trailer Services

TIP Trailer Services jest wiodącym dostawcą usług dla Klientów z branży transportowej i logistycznej, specjalizującym się m.in. w zakresie wynajmu naczep, leasingowania czy świadczeniu wszelkich usług serwisowych Klientom z całej Europy i Kanady. Firma posiada jedną z największych i najbardziej zróżnicowanych flot naczep z ponad 70. 000 jednostek. TIP, z siedzibą w Amsterdamie, zatrudnia ponad 2000 pracowników i obsługuje swoich klientów w 98 lokalizacjach w 17 krajach Europy i Kanadzie.

 PEMA

Założona w 1976 roku PEMA jest firmą leasingową, specjalizującą się w leasingu oraz wynajmie samochodów ciężarowych i naczep. Zatrudnia około 440 pracowników. PEMA posiada zróżnicowaną flotę liczącą ponad 19.000 jednostek wiodących marek, takich jak Schmitz Cargobull, Krone, Koegel (naczepy) oraz DAF, Volvo, MAN, Mercedes i Renault (samochody ciężarowe). PEMA posiada 18 oddziałów w całej Europie Północnej i Środkowej, w tym 4 warsztaty.  

I Squared Capital

I Squared Capital jest niezależnym globalnym zarządcą inwestycji infrastruktualnych, Ze szczególnym uwzględnieniem branży energetycznej, mediów, telekomunikacji oraz transportu w Ameryce, Europie i Azji. Firma posiada biura w Hong Kongu, Londynie, Miami, New Delhi, Nowym Jorku i Singapurze.

 

I Squared Capital
Managing Director and Head of Investor Relations
Andreas Moon
+1 (786) 693-5799
andreas.moon@isquaredcapital.com

Ivo Lingnau
Camarco
ivo.lingnau@camarco.co.uk

 

TIP Europe
Vice President Sales & Marketing
Marc Aandeweg
Telefon: +31 (20) 504 - 1767
tipeurope@klenkhoursch.de

 

2019/07/26

Udostępnij ten artykuł

Aktualności TIP

Otrzymuj ważne aktualności od TIP!

Po prostu wypełnij poniższe pole, aby w przyszłości otrzymywać ważne aktualizacje i informacje od TIP

Przesyłając ten formularz, wyra¿am zgodę na przetwarzanie przez TIP moich danych zgodnie z oświadczeniem TIP o ochronie prywatności

Powiązane wiadomości

"Nowe Volvo FH 500 I-Save już jest!"

WARTO ZAINWESTOWAĆ W PRZYSZŁOŚĆ - Od teraz powiększamy naszą flotę w Niemczech o ciągnik VOLVO FH...

2022/03/25

"TIP utrzyma Twoją flotę w ruchu - rozbudowa sieci warsztatów w ..."

Dzięki łącznie pięciu warsztatom oferujemy branży transportowej i logistycznej jeszcze lepszą obsł...

2021/08/16

"Vice President TIP and PEMA"

We are now marking another milestone in the integration of both businesses. Oliver Bange appointed Vice P...

2020/09/14