Wprowadź wartość
Powrót

TIP współpracuje z firmą TÜV NORD w ramach projektu Trailer Inspection Professional.

AMSTERDAM, 16 września 2019 r. – Firma TIP zwróciła się do TÜV NORD, znanej firmy z branży certyfikacyjnej, o zaprojektowanie systemu certyfikacji kontroli przyczep i zarządzanie nim. W zakładzie TIP Eppertshausen w Niemczech przeprowadzono udany projekt pilotażowy programu „TRAILER INSPECTION PROFESSIONAL” autorstwa firmy TÜV NORD.

Celem projektu jest stworzenie ogólnoeuropejskiej jednostki ds. przeglądów przyczep, która będzie oceniać kompetencje mechaników w tym zakresie. Projekt wykorzystuje metodyczne podejście pozwalające zmaksymalizować potencjał wychwytywania wszystkich istotnych usterek eksploatacyjnych.  Certyfikat zostanie wystawiony po przejściu przez mechanika pomyślnej oceny teoretycznej i praktycznej dotyczącej trzech głównych tematów: techniki kontrolinaczep, umiejętności wykrywania usterek oraz wiedzy na temat zużycia części zamiennych i granic tolerancji. Michael Löw, mechanik z TIP Eppertshausen, powiedział: „Zostałem zaproszony przez firmę TIP do wzięcia udziału w szkoleniu pilotażowym TÜV NORD Trailer Inspection Professional i byłem zachwycony taką możliwością. Zdobyłem mnóstwo dodatkowej wiedzy, a certyfikat jest wyrazem uznania dla moich umiejętności”.

 

 

Firma TIP może teraz zademonstrować swoim klientom, że mogą prowadzić przeglądy swoich flot naczep zgodnie z niezależnym standardem i skrócić czas przestoju na skutek awarii poprzez wcześniejszewykrywanie usterek podczas przeglądu. Certyfikat „TRAILER INSPECTION PROFESSIONAL” zapewnia, że wszyscy technicy firmy TIP rozumieją i stosują bezpieczne metody pracy. Ponadto zapewnia on bardziej przejrzystą roczną ocenę mechanika i łączy się z programem rozwoju mechanika TIP. Thorsten Scheffel, kierownik warsztatów w Niemczech i Austrii w firmie TIP, wyjaśnia: „Nasi klienci skorzystają na certyfikacji naszych mechaników przez zewnętrzną organizację, taką jak TÜV NORD. Dzięki tej certyfikacji, która jest nie tylko dodatkowym szkoleniem, ale również świadectwem jakości, mamy pewność, że wszystkie warsztaty działają według tych samych standardów w zakresie przeglądów przyczep”.

Po zakończeniu projektu pilotażowego w TIP Eppertshausen, trwa obecnie faza pełnego wdrożenia w pozostałych warsztatach firmy TIP w Niemczech. Następna będzie Francja, po niej wszystkie inne warsztaty firmy TIP w Europie.

TÜV NORD zamierza rozszerzyć ten program na cały europejski przemysł przyczep. Andreas Köhl, kierownik ds. samochodów ciężarowych w TÜV NORD Mobility, powiedział: „Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się ukończyć ten projekt pilotażowy we współpracy z firmą TIP. Doskonały wynik stanowi kamień milowy na drodze do osiągnięcia naszego celu, jakim jest podniesienie standardów kontroli w całej Europie oraz przyznanie mechanikom przyczep indywidualnych i uznawanych w branży certyfikacji przeglądów. Takie działania są korzystne dla całej branży i przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego”.

2019/09/16

Udostępnij ten artykuł

Aktualności TIP

Otrzymuj ważne aktualności od TIP!

Po prostu wypełnij poniższe pole, aby w przyszłości otrzymywać ważne aktualizacje i informacje od TIP

Przesyłając ten formularz, wyra¿am zgodę na przetwarzanie przez TIP moich danych zgodnie z oświadczeniem TIP o ochronie prywatności

Powiązane wiadomości

"Nowe Volvo FH 500 I-Save już jest!"

WARTO ZAINWESTOWAĆ W PRZYSZŁOŚĆ - Od teraz powiększamy naszą flotę w Niemczech o ciągnik VOLVO FH...

2022/03/25

"TIP utrzyma Twoją flotę w ruchu - rozbudowa sieci warsztatów w ..."

Dzięki łącznie pięciu warsztatom oferujemy branży transportowej i logistycznej jeszcze lepszą obsł...

2021/08/16

"Vice President TIP and PEMA"

We are now marking another milestone in the integration of both businesses. Oliver Bange appointed Vice P...

2020/09/14