Wprowadź wartość
Powrót

Zdrowie na TIP TOP – nasz globalny program wsparcia pracowników

TIP szczególnie dba o bezpieczeństwo i zdrowie swoich pracowników. To oni stoją za sukcesem naszej firmy! Znakomite wyniki oraz wzrost naszej firmy w skali globalnej- jest możliwy wtedy i tylko wtedy, gdy nasi pracownicy będą czuli się się w pracy bezpiecznie. Wierzymy, że zdrowie to coś więcej niż zapewnienie stanu pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu – wiemy to, dzięki naszemu proaktywnemu podejściu do tematu.   

Hiske Damhuis,

Dyrektor ds. zasobów ludzkich TIP

 

 

Zdrowie na TIP TOP – nasz globalny program wsparcia pracowników

Silna firma nie może istnieć bez zdrowych, efektywnych i szczęśliwych pracowników. W codziennym życiu dokonujemy wyborów, które mogą sprawić, że nasze życie zarówno w miejscu pracy, jak i w domu będzie szczęśliwsze, ponieważ zachowamy zdrowie psychiczne i fizyczne oraz będziemy czuć, ze działamy zgodnie z samym sobą. Jest to fundamentalny powód, dla którego TIP oferuje wszechstronny program na rzecz zachownia dobrostanu, opracowany z myślą o poprawie zdrowia i dobrego samopoczucia naszych pracowników „Zdrowie na TIP TOP” . Program ten składa się z inicjatyw na skalę światową dla całej organizacji, jednak w oparciu o lokalizację pracownikom oferowane będą dodatkowe programy regionalne. Przedsięwzięcia te są często aktualizowane, aby nadążyć za stale zmieniającym się otoczeniem, w którym żyjemy oraz dotrzeć do indywidualnych potrzeb pracowników.

 

Nasz Program Wsparcia Pracowników (Employee Assistance Program – EAP)

Możemy się różnić między sobą, ale jedna rzecz łączy nas wszystkich – życiowe wyzwania: każdy mierzy się z wyzwaniami indywidualnie, często zdarza się tak, że mają one ogromny wpływ na nasze życie czy pracę zawodową. TIP oferuje program wsparcia dla pracowników (Employee Assistance Program – EAP) zapewniający pomoc oraz doradztwo na rzecz godzenia potrzeb życia prywatnego z kwestiami życia zawodowego. TIP współpracuje z firmą zewnętrzną dla zapewnienia naszym pracownikom godnego zaufania i bezstronnego partnera, kiedy tylko potrzebują pomocy w podejmowaniu życiowych wyzwań.

Dzięki programowi wsparcia pracownikom, pracownicy TIP oraz członkowie ich gospodarstw domowych mają całodobowy, całoroczny dostęp do centrum pomocy we wszystkie dni tygodnia. Mogą anonimowo omawiać z lokalnymi doradcami i ekspertami wszelkie kwestie dotyczące ich stanu emocjonalnego, rodziny, spraw finansowych lub innych spraw osobistych.  W zależności od indywidualnych preferencji, ocenę można przeprowadzić telefonicznie, za pomocą wideokonferencji albo osobiście.

Ponadto pracownicy mają dostęp online do pełnego zestawu narzędzi wellness, pomagających im realizować osobiste cele. Poprzez portal internetowy pracownicy dysponują nielimitowanym dostępem do sieci trenerów zdrowia, którzy pomagają w stawieniu czoła takim problemom, jak rzucenie palenia, odchudzanie, rozpoczęcie programu ćwiczeń i zarządzanie stresem. Mogą także przeprowadzać oceny zagrożeń dla zdrowia, w ramach których otrzymują bezpośrednio istotne porady pozwalające poprawić stan zdrowia lub znaleźć zasoby online dotyczące dobrego samopoczucia. Specjalistyczne i adekwatne seminaria w dziedzinie wellness są często organizowane przez ekspertów. Pracownicy TIP mogą w nich uczestniczyć bezpłatnie. Sekcja powiadomień na portalu każdego z krajów dostarcza najświeższe wiadomości i informacje na temat kryzysów dotyczących zdrowia, klęsk żywiołowych i innych regionalnych wydarzeń, które mogą mieć wpływ na pracowników TIP i na członków ich gospodarstw domowych.

 

Nasza polityka wzajemnego szacunku w miejscu pracy

Dla każdego jednym z głównych czynników umożliwiających czerpanie radości z wykonywanej pracy jest znalezienie się w przyjaznej atmosferze w pracy. Jedynym sposobem, w jaki możemy to osiągnąć, jest stworzenie środowiska opartego na wzajemnym szacunku. Dlatego wyraźnie opowiadamy się za środowiskiem pracy opartym na zaufaniu, wzajemnym szacunku i nie tolerujemy zachowań, które są z nim sprzeczne. Jesteśmy pracodawcą Rządowej Grupy UN Global Compact

Nasz program „Zdrowie na TIP TOP” oferuje też inne rozmaite narzędzia i korzyści w dziedzinie zapewenienia dobrego samopoczucia, które różnią się w zależności od kraju i potrzeb.

2019/10/01

Udostępnij ten artykuł

Aktualności TIP

Otrzymuj ważne aktualności od TIP!

Po prostu wypełnij poniższe pole, aby w przyszłości otrzymywać ważne aktualizacje i informacje od TIP

Przesyłając ten formularz, wyra¿am zgodę na przetwarzanie przez TIP moich danych zgodnie z oświadczeniem TIP o ochronie prywatności

Powiązane wiadomości

"Nowe Volvo FH 500 I-Save już jest!"

WARTO ZAINWESTOWAĆ W PRZYSZŁOŚĆ - Od teraz powiększamy naszą flotę w Niemczech o ciągnik VOLVO FH...

2022/03/25

"TIP utrzyma Twoją flotę w ruchu - rozbudowa sieci warsztatów w ..."

Dzięki łącznie pięciu warsztatom oferujemy branży transportowej i logistycznej jeszcze lepszą obsł...

2021/08/16

"Vice President TIP and PEMA"

We are now marking another milestone in the integration of both businesses. Oliver Bange appointed Vice P...

2020/09/14