Wprowadź wartość

Silniejsi razem

TIP i PEMA łączą siły. PEMA jest obecnie częścią Grupy TIP

TIP Trailer Services przejęła 3 grudnia 2019 r. firmę PEMA GmbH. Zjednoczenie obu firm łączy w sobie mocne strony TIP i PEMA w zakresie znajomości branży TSL oraz wyznacza spółce strategię długoterminowej dywersyfikacji i wzrostu. Wspólny biznes wykorzysta wzmocniony zasięg geograficzny, doprowadzi do silniejszej obecności w Niemczech i w Polsce, wzmocni działalność firmy PEMA w zakresie leasingu i wynajmu naczep oraz samochodów ciężarowych, rozszerzy europejską sieć warsztatów TIP dla wszystkich klientów oraz zakres usług i sieć wsparcia dla klientów. Korzyści płynące z połączenia się dwóch tak znaczących firm dla branży TSL będą widoczne zarówno dla pracowników, klientów, partnerów, jak i udziałowców.

Obie firmy mają wieloletnie doświadczenie w branży TSL w całej Europie i Kanadzie oraz wspierają potrzeby klientów przez cały cykl życia naczep, ciągników siodłowych czy nadwozi wymiennych.
Silniejsi razem dla naszych klientów:

  • Reprezentanctwo w 17 krajach Europy
  • Szeroki wybór sprzętu spośród 90,000 naczep, ciągników siodłowych i nadwozi wymiennych
  • Jedna z największych sieci serwisowych w Europie i ponad 100 własnych warsztatów
  • 208 mobilnych vanów serwisowych
  • Uproszczone zarządzanie flotą oraz redukcja kosztów w całym cyklu życia sprzętu

Na zakończonie, pragniemy dodać, że nic się nie zmienia dla naszych klientów. Dla współpracujących z TIP  i z PEMA, osoby kontaktowe, opiekunowie niezmiennie pozostają do Państwa dyspozycji, do momentu aż nie poinformujemy o jakichkolwiek zmianach.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się ze swoim opiekunem lub użyj formularza kontaktowego.

 

Firma PEMA została założona w 1976 roku. PEMA, zajmuje się głównie leasingiem operacyjnym i  wynajmem naczep, ciągników siodłowych czy pojazdów użytkowych. Firma zatrudnia obecnie około 440 pracowników. PEMA dysponuje zróżnicowaną flotą 19,000 pojazdów ciężarowych i naczep, wiodących marek, tj. SCHMITZ, KRONE, KOEGEL (naczepy), a także DAF, Volvo, MAN, Mercedes-Benz i Renault ( samochody ciężarowe). PEMA jest obecna w 18 lokalizacjach w Europie Pólnocnej i Środkowej, a w czterech z nich znajdują się warsztaty pojazdów ciężarowych.

Tutaj możesz znaleźć więcej informacji o PEMA GmbH.