Wprowadź wartość
 • Netherlands
  • Dutch
  • English
 • United Kingdom
  • English

Wynajem naczep

"Jesteśmy po to, abyś rozwijał swój biznes."

Oferujemy szeroki wachlarz sprzętu dostępny w elastycznych wariantach wynajmu, w tym rozwiązania długoterminowe i krótkoterminowe, zakup na raty oraz innowacyjne struktury sprzedaży i leasingu zwrotnego, które dodają prawdziwą wartość do Twojej firmy. Dzięki rozbudowanej flocie naczep standardowych, specjalistycznych i cystern, jesteśmy jedną z największych firm wynajmujących sprzęt transportowy w Europie i Kanadzie.

Nasze szerokie zaplecze serwisowe w Europie i Kanadzie zapewnia prawidłowe utrzymanie naszego sprzętu przed, w trakcie i po okresie wynajmu. Awarie przekładają się na opóźnienia czasowe, niepokoją klientów i stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa, dlatego utrzymujemy naszą flotę na najwyższym poziomie.

 • Wycenę otrzymasz w ciągu 24 godzin
 • Rozwiązania dostosowane do wszystkich Twoich potrzeb
 • Duża flota
 • Nieograniczone możliwości

Wynajem krótkoterminowy

Konkurencyjne rozwiązania w zakresie wynajmu dla niespodziewanych potrzeb, niezależnie od tego, czy szukasz dodatkowej naczepy do uzupełnienia floty, czy też zamierzasz zmienić rodzaj sprzętu w związku z nowym rodzajem przewozów.

Wynajem długoterminowy

Nie przywiązuj swojego kapitału do dużej floty, ale wynajmij naczepy od nas na kilka lat. Zgodnie z Państwa specyfikacjami i wymaganiami, dostarczamy pojazdy użytkowe, których Państwo potrzebują, a także we własnej identyfikacji wizualnej.

Transakcje opcji zakupu

Zakup na wynajem daje Państwu możliwość zakupu aktywów pod koniec okresu wynajmu, gdzie mogą Państwo skorzystać z naszych bogatych doświadczeń w zakresie wartości rezydualnych i naszego wolumenu zakupu.

Sprzedaż i leasing zwrotny

Sprzedaż i leasing zwrotny to forma wynajmu, w ramach której sprzedajesz nam zakupiony sprzęt, natychmiast  wynajmując go z powrotem. Jest to przydatne, gdy trzeba zwolnić pieniądze zainwestowane w aktywa na inne inwestycje, a majątek ruchomy jest nadal potrzebny do działania.

Konsultacje flotowe

TIP oferuje unikalne i kompleksowe badanie, które pomaga zidentyfikować możliwości optymalizacji w zakresie zarządzania flotą.

 

Informacje ogólne

Pełny serwis
Dla wszystkich naszych krótkoterminowych umów najmu (krótszy niż 365 dni) jest wliczony pełny serwis. Obejmuje on serwisowanie, wymianę opon, wymianę osi i części hamulców, wymianę części agregatów chłodniczych, inne części zamienne i pomoc drogową.

Usługa pomocy drogowej TIP oznacza, że możesz polegać na nas, aby zapewnić pełne wsparcie dla wynajmowanego sprzętu, 24/7, w każdym miejscu, w którym potrzebujesz pomocy.

Nasza usługa ochrony przed uszkodzeniami zabezpiecza przed nieoczekiwanymi kosztami związanymi z uszkodzeniem, zniszczeniem, czy utratą wynajmowanych pojazdów. Możesz zdecydować się na następujące opcje naszej usługi ochrony przed uszkodzeniami:

Ochrona przed uszkodzeniami
Ochrona przed uszkodzeniami ogranicza Państwa koszt napraw spowodowanych uszkodzeniem lub kradzieżą pojazdów w okresie obowiązywania umowy i w wielu przypadkach obejmuje awarie, zniszczenia, czy utratę wynajmowanych naczep.

Ochrona opon
Ochrona opon jest zabezpieczeniem przed kosztami wynikającymi z większości uszkodzeń opon. Obejmuje koszty montażu nowej opony oraz pomocy drogowej w razie awarii w całej Europie.

Odbierz i zwróć
Dla Państwa wygody można odebrać sprzęt w najbliższym warsztacie lub możemy zorganizować dostawę i odbiór sprzętu do wynajęcia w ramach umowy najmu.

Zwrot wynajętego lub leasingowanego sprzętu
Nasz sprzęt służy do przemieszczania wszelkiego rodzaju ładunków. Spodziewamy się normalnego zużycia i nie obciążamy naszych klientów za standardową eksploatację naszej floty. Akceptujemy nowe rysy, zadrapania i otarcia, które są normalne dla długości wynajmu. Cenimy Twój biznes i traktujemy naszych klientów tak, jak byśmy się sami chcieli być traktowani.

Naprawy i serwis

TIP oferuje szeroki zakres usług w celu poprawy wydajności floty i obniżenia kosztów operacyjnych. Oferujemy naprawę wszystkich typów urządzeń w całym okresie użytkowania.

Konsultacje flotowe

TIP fleet consult oferuje unikalne i kompleksowe badanie, które pomaga zidentyfikować możliwości optymalizacji związane z zarządzaniem flotą.

Pomoc drogowa

TIP oferuje obszerną usługę usuwania skutków awarii sprzętu transportowego w Europie i Ameryce Północnej, z całodobową pomocą techniczną, 365 dni w roku. Dzięki dostępności wsparcia w 18 językach, dedykowani i certyfikowani przez nas technicy są w stanie dostarczyć pomoc drogową, która jak najszybciej przywróci kierowców na drogę!

Sześć powodów do wynajęcia z TIP

1) Atrakcyjność finansowa

Kiedy wynajmujesz z TIP nie ponosisz ryzyka  wartości rezydualnej pojazdu, inwestycja nie jest pozycją bilansową, więc poprawiasz wskaźniki bilansowe, inwestycja nie ma wpływu na płynność, a dostępne linie kredytowe również pozostają nienaruszone. Dla celów podatkowych uważany jesteś za najemcę.

2) Dedykowana Obsługa Klienta

Dzięki naszym światowej klasy zespołom obsługi klienta w Europie i Ameryce Północnej możesz być pewien, że cały nasz sprzęt jest utrzymywany na najwyższym poziomie, zapewniając pełną wydajność operacyjną całej naszej floty.

3) Podróż bez ryzyka

Dzięki naszej usłudze ochrony przed uszkodzeniami wynajęty przez Państwa sprzęt jest chroniony przed dodatkowymi kosztami wynikającymi z uszkodzenia, pożaru, a nawet utraty sprzętu. W ten sposób można skupić się na transporcie i nie trzeba się martwić o to, „co będzie jeśli...". Dzięki pojazdom TIP wiesz, że posiadasz najlepsze aktywa, najlepszy serwis i najlepszą pomoc w razie wypadku.

4) Rozległa sieć serwisowa, z której możesz korzystać

Prowadzimy działalność w 17 krajach w Europie i Kanadzie i posiadamy rozległą sieć ponad 6000 dostawców zlokalizowanych w tych krajach. Zapewniamy Państwu wygodę i elastyczność, ponieważ mamy możliwości obsługiwania Państwa wszędzie tam, gdzie nas Państwo potrzebują. Ponadto, nasza skala działalności pozwala nam zapewnić Państwu konkurencyjną ofertę na rynku.

5) Zróżnicowanie oraz elastyczność ofert

Oferujemy międzynarodowy zasięg działania oraz korzyści skali naszych produktów i usług, które pozwalają nam dostarczać elastyczne rozwiązania zawsze i wszędzie tam, gdzie ich potrzebujesz. Działamy w oparciu o politykę prewencyjnych napraw i obsług, tak aby sprostać wymogom operacyjnym. Dzięki naszej usłudze pomocy drogowej możesz polegać na nas, aby otrzymać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu pełne wsparcie w każdym miejscu, w którym potrzebujesz pomocy.

6) Sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb

W TIP będziesz rozmawiał z ekspertami, którzy pomogą Ci znaleźć rozwiązanie odpowiadające Twoim potrzebom. Bez względu na to, czy potrzebujesz chłodni, kurtyny, plandeki czy innego specjalistycznego sprzętu, będziemy w stanie Ci pomóc i dostarczyć dokładnie to, czego potrzebujesz.

Co to jest wynajem?

Wynajem rozumiany jest jako dzierżawa różnego rodzaju naczepy na okres krótszy niż 12 miesięcy. Natomiast jeżeli rozważasz wynajem sprzętu na okres dłuższy niż 12 miesięcy, skontaktuj się z nami w celu zapoznania z warunkami długoterminowego najmu.

Czy wynajmowany sprzęt będzie miał ważne badanie MOT?

Zawsze zapewniamy naszym klientom naczepy po przeglądzie serwisowym oraz z ważnym badaniem MOT.

Ile czasu zajmuje sformalizowanie umowy najmu?

Dla klientów bez aktywnego konta w naszym systemie, potrzebujemy miniumum dobę na aktywowanie konta. Rozpocznij proces, przesyłając zapytanie ofertowe.

Czy możesz przesłać nam dodatkowe informacje na temat konkretnego rodzaju sprzętu?

Większość informacji można znaleźć na naszej stronie. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, daj nam znać, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Czy możesz przedstawić zakres serwisu, który jest zawarty w umowie najmu?

Dla wszystkich najmów trwających mniej niż 365 dni objęta jest pełna obsługa, która obejmuje serwis, wymianę opon, wymianę części osi i hamulców, wymianę części chłodniczych, wymianę części zamiennych i pomoc drogową. Szczegóły dotyczące wszystkich elementów obsługi można znaleźć w standardowych warunkach, które stanowią integralną część umowy i są dodawane do każdej nowej umowy. Możemy również wysłać je na życzenie.

Gdzie mogę zwrócić wynajęte naczepy?

Zgodnie ze standardowymi warunkami powinieneś zwrócić naczepy pod ten sam adres, z którego odbierałeś. Istnieje możliwość wyjątku, ale mogą być naliczone dodatkowe opłaty. Skontaktuj się proszę w tej sprawie z kierownikiem oddziału TIP.

Skąd mogę odebrać wynajęte naczepy?

Lokalizacja odbioru naczep jest umieszczona w umowie na wynajem. Odwołaj się proszę do Wyszukiwarki lokalizacji dla wszystkich lokalizacji TIP.

Jakie są warunki zwrotu naczepy ?

Sprawdź proszę warunki zużycia eksploatacyjnego.

Jakie są warunki wynajmu?

Posiadamy standardowy regulamin wynajmu naczep, jest on integralną częścią każdej umowy i dołączany do każdej nowej umowy.

Czy wszystkie rodzaje sprzętu dostępne na stronie są na wynajem w moim kraju ?

Tak, wszystkie przedstawione sprzęty są możliwe na wynajem.

Jaka jest cena najmu za dzień/miesiąc/rok i jakie są warunki płatności?

Stawka uzależniona jest od rodzaju naczepy jaką potrzebujesz. Prosimy o przesłanie zapytanie ofertowego, wrócimy wówczas z możliwie najatrakcyjniejszą ofertą.

Jakiego rodzaju sprzęt posiadacie w swojej flocie ?

Posiadamy bogatą flotę naczep standardowych i specjalistycznych. Większość naszego sprzętu jest wyświetlana na stronie. Jeśli prześlesz zapytanie ofertowe, pomożemy Ci znaleźć odpowiednią naczepę.

Chciałbym wynająć naczepę, cysternę lub innego rodzaju sprzęt. Co powinienem/nam zrobić w pierwszej kolejności?

Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego, wrócimy wówczas ze zindywidualizowaną ofertą.

Nie mogę znaleźć oddziału TIP w moim kraju. Czy mogę wynająć sprzęt od TIP ?

W naszej wyszukiwarce lokalizacji możesz znaleźć najbliższą lokalizację lub kraj, z którego chcesz wynająć. Skontaktuj się z nami, aby omówić dostępne opcje.

W jakich krajach działają serwisy TIP?

Zapoznaj się proszę z mapą na naszej stronie, na której znajdują się punkty serwisowe i ich lokalizacje.

Co zawiera pełen serwis w umowie najmu ?

Usługa Full Service obejmuje: wymianę opon, wymianę części osi i hamulców, wymianę części chłodni, wymianę części ekspolatacyjnych oraz pomoc drogową, obowiązuje dla wszystkich wynajmów krótszych niż 365 (trzysta sześćdziesiąt pięć) dni.

Kurtyny

Naczepa kurtynowa jest najpowszechniejszym typem naczep. Posiada elastyczne boki ( plandekę) i jest odpowiednia dla większości ładunków.

Waste tanker recycler

Do czyszczenia kanalizacji z lub bez uzdatnianiem wody, czyszczenia wpustów lub do zasysania i płukania - jest niezawodnym partnerem w branży WOD-KAN.

Ruchoma Podłoga

Elastyczna i różnorodna naczepa z ruchomą podłogą, ułatwiająca załadunek i rozładunek ładunków masowych i drobnicowych, jak również ładunków łączonych.

Wywrotka

Czy to w rolnictwie, czy na budowie, wywrotka jest niezawodnym partnerem w transporcie Państwa towarów.

Przechylne nadwozie wymienne

Wymienne nadwozie jest to kontenerem towarowym, o elastycznych bokach (zasłony).

Wymienna wanna stalowa

Wymienne nadwozie stalowe jest to kontenerem towarowym.

Wymienne nadwozie chłodnicze

Wymienna chłodnia nadwozia jest wymiennym kontenerem towarowym, wyposażonym w urządzenie do kontroli temperatury, który można łatwo oddzielić od przewoźnika

Wymienne nadwozie kurtynowe

Wymienna nadwozie kurtynowe jest wymiennym kontenerem towarowym, o elastycznych bokach (zasłony), które można łatwo oddzielić od przewoźnika.

Cysterny

Cysterna jest to rodzaj naczepy umożliwiający transport cieczy oraz proszku.

Chłodnie

Chłodnia to izolowana naczepa w sztywnej zabudowie wyposażona w urządzenie do regulacji temperatury.

Podkontener

Podwozie to rama przyczepy, która może przenosić kontenery.

Furgon

Van jest jedną z najczęściej używanych naczep w transporcie drogowym. Jest to bezpieczne rozwiązanie do transportu wartościowych lub delikatnych ładunków.

Waste tanker kombi

Do czyszczenia kanalizacji, kanałów ściekowych, osadów ściekowych i usuwania odpadów kopalnianych - niezawodnym partnerem jest pojazd ssący i płuczący.