Wprowadź wartość
Wynajem naczep

Wynajem naczep

"Jesteśmy po to, abyś rozwijał swój biznes."

Oferujemy szeroką gamę naczep na wynajem. Gwarantując przy tym: elastyczne formy dzierżawy naczep, w tym rozwiązania długoterminowe i krótkoterminowe, innowacyjne struktury sprzedaży i leasingu zwrotnego, które dodają prawdziwą wartość dla Twojej firmy. Dzięki rozbudowanej flocie naczep standardowych, specjalistycznych typu naczep walking floor, wywrotek, chłodni czy cystern -  jesteśmy pionierem wśród firm wynajmujących naczepy ciężarowe przedsiębiorstwom z branży TSL w Europie i Kanadzie. Daje nam to możliwość zapewnienia indywidualnych potrzeb naszych klientów na korzystnych warunkach.

Dostępność rozległej sieci warsztatów pojazdów ciężarowych zarówno stacjonarnych punktów napraw oraz mobilnych serwisów TIR,  na terenie krajów Europy i w  Kanadzie, zapewnia prawidłowe utrzymanie i konserwacje przed, w trakcie i po okresie wynajmu naczep. Awarie drogowe naczep i pojazdów ciężarowych przekładają się na opóźnienia, niepokoją klientów i stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Aby temu zapobiec, nasza flota jest na bieżąco serwisowana, tak by stale była przygotowana i dostępna na wynajem.

Wprowadź wartość
Wprowadź wartość
Wprowadź wartość
Wprowadź wartość
Wprowadź wartość
Wprowadź prawidłowy
Wprowadź prawidłowy numer telefonu, zawieraj?cy maksymalnie 13 znaków
Wprowadź wartość
  • Elastyczne formy wynajmu naczep
  • Nieograniczone możliwości
  • 70 000 naczep we flocie
  • Wycenę otrzymasz w ciągu 24 godzin

Wynajem naczep krótkoterminowy

Konkurencyjne rozwiązania wynajmu naczep na pokrycie niespodziewanych potrzeb już od 1 dnia. Niezależnie od tego, czy szukasz dodatkowej naczepy do uzupełnienia floty, czy też zamierzasz zmienić typ naczep w związku z nowym rodzajem przewozów. Naczepa wywrotka, chłodnia, kurtyna czy ruchoma podłoga ? Zadzwoń i dopytaj o dostępność.

Wynajem naczep długoterminowy

Nie przywiązuj swojego kapitału do dużej floty, a skorzystaj z długoterminowego wynajmu naczep od TIP. Wynajmujemy naczepy zgodne z wymaganiami klienta, takich, które potrzebujesz, także we własnej identyfikacji wizualnej. 

Sprzedaż i leasing zwrotny

Sprzedaż i leasing zwrotny to forma wynajmu, w ramach której sprzedajesz nam zakupiony sprzęt, natychmiast  wynajmując go z powrotem. Jest to przydatne, gdy trzeba zwolnić pieniądze zainwestowane w aktywa na inne inwestycje, a majątek ruchomy jest nadal potrzebny do działania.

Konsultacje flotowe

TIP oferuje unikalne i kompleksowe badanie, które pomaga zidentyfikować możliwości optymalizacji w zakresie zarządzania flotą.

 

Wykup naczep pod koniec najmu

Wynajem naczep z możliwością wykupu pod koniec okresu wynajmu. To świetna okazja na zwiększenie swojej floty w bardzo atrakcyjny finansowo sposób. Wszystko to dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu w zakresie wartości rezydualnych. 

Informacje ogólne

Pełny serwis naczep
Dla wszystkich naszych krótkoterminowych umów najmu naczep (do 365 dni) wliczony jest pełny serwis naczepy. Obejmuje on naprawę naczep, wymianę opon, wymianę części osi i hamulców, wymianę części agregatów chłodniczych, pomoc drogową, przeglądy rejestracyjne naczep i inspekcje.

Usługa pomocy drogowej TIP oznacza, że możesz polegać na naszych mechanikach i ich doświadczeniu, którzy 24/7/365 są w drodze w swoich mobilnych vanach serwisowych- gdziekolwiek ich potrzebujesz.

Nasza usługa ochrony przed uszkodzeniami zabezpiecza przed nieoczekiwanymi kosztami związanymi z uszkodzeniem, zniszczeniem, czy utratą wynajmowanych naczep. Możesz zdecydować się na następujące opcje naszej usługi:

Ochrona przed uszkodzeniami
Usługa ta ogranicza Państwa koszt napraw naczep spowodowanych uszkodzeniem mechanicznym lub przed kradzieżą naczep w okresie obowiązywania umowy. Obejmuje awarie drogowe, zniszczenia, czy utratę wynajmowanych naczep.

Ochrona i wymiana opon
Ochrona opon jest usługą zabezpieczającą przed kosztami wynikającymi z większości uszkodzeń opon, m.in wystrzały opon. Pokrywa koszty montażu nowej opony oraz pomocy drogowej - na wypadek awarii w całej Europie.

Odbiory naczep możliwe są we wszystkich oddziałach TIP i warsztatach pojazdów ciężarowych TIP w Polsce i w UE, po uprzednim umówieniu się z naszym przedstawicielem. Zwroty wypożyczonych naczep, w miejsca ustalone z naszym przedstawicielem.

Zwrot wynajętych lub wydzierżawionych naczep
Nasz sprzęt służy do transportowania wszelkiego rodzaju ładunków. Spodziewamy się normalnego zużycia i nie obciążamy naszych klientów za standardową eksploatację naszej floty. Akceptujemy nowe rysy, zadrapania i otarcia, które są normalne dla odpowiedniej długości wynajmu nacze. Cenimy Twój biznes i traktujemy naszych klientów tak, jak byśmy się sami chcieli być traktowani.

Naprawy i serwis

TIP oferuje szeroki zakres usług w celu poprawy wydajności floty i obniżenia kosztów operacyjnych. Oferujemy naprawę wszystkich typów urządzeń w całym okresie użytkowania.

Konsultacje flotowe

TIP fleet consult oferuje unikalne i kompleksowe badanie, które pomaga zidentyfikować możliwości optymalizacji związane z zarządzaniem flotą.

Pomoc drogowa

TIP oferuje obszerną usługę usuwania skutków awarii sprzętu transportowego w Europie i Ameryce Północnej, z całodobową pomocą techniczną, 365 dni w roku. Dzięki dostępności wsparcia w 18 językach, dedykowani i certyfikowani przez nas technicy są w stanie dostarczyć pomoc drogową, która jak najszybciej przywróci kierowców na drogę!

Sześć powodów do wynajęcia z TIP

1) Atrakcyjność finansowa

Kiedy wynajmujesz z TIP nie ponosisz ryzyka  wartości rezydualnej pojazdu, inwestycja nie jest pozycją bilansową, więc poprawiasz wskaźniki bilansowe, inwestycja nie ma wpływu na płynność, a dostępne linie kredytowe również pozostają nienaruszone. Dla celów podatkowych uważany jesteś za najemcę.

2) Dedykowana Obsługa Klienta

Dzięki naszym światowej klasy zespołom obsługi klienta w Europie i Ameryce Północnej możesz być pewien, że cały nasz sprzęt jest utrzymywany na najwyższym poziomie, zapewniając pełną wydajność operacyjną całej naszej floty.

3) Podróż bez ryzyka

Dzięki naszej usłudze ochrony przed uszkodzeniami wynajęty przez Państwa sprzęt jest chroniony przed dodatkowymi kosztami wynikającymi z uszkodzenia, pożaru, a nawet utraty sprzętu. W ten sposób można skupić się na transporcie i nie trzeba się martwić o to, „co będzie jeśli...". Dzięki pojazdom TIP wiesz, że posiadasz najlepsze aktywa, najlepszy serwis i najlepszą pomoc w razie wypadku.

4) Rozległa sieć serwisowa, z której możesz korzystać

Prowadzimy działalność w 17 krajach w Europie i Kanadzie i posiadamy rozległą sieć ponad 6000 dostawców zlokalizowanych w tych krajach. Zapewniamy Państwu wygodę i elastyczność, ponieważ mamy możliwości obsługiwania Państwa wszędzie tam, gdzie nas Państwo potrzebują. Ponadto, nasza skala działalności pozwala nam zapewnić Państwu konkurencyjną ofertę na rynku.

5) Zróżnicowanie oraz elastyczność ofert

Oferujemy międzynarodowy zasięg działania oraz korzyści skali naszych produktów i usług, które pozwalają nam dostarczać elastyczne rozwiązania zawsze i wszędzie tam, gdzie ich potrzebujesz. Działamy w oparciu o politykę prewencyjnych napraw i obsług, tak aby sprostać wymogom operacyjnym. Dzięki naszej usłudze pomocy drogowej możesz polegać na nas, aby otrzymać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu pełne wsparcie w każdym miejscu, w którym potrzebujesz pomocy.

6) Sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb

W TIP będziesz rozmawiał z ekspertami, którzy pomogą Ci znaleźć rozwiązanie odpowiadające Twoim potrzebom. Bez względu na to, czy potrzebujesz chłodni, kurtyny, plandeki czy innego specjalistycznego sprzętu, będziemy w stanie Ci pomóc i dostarczyć dokładnie to, czego potrzebujesz.

Co to jest wynajem?

Wynajem rozumiany jest jako dzierżawa różnego rodzaju naczepy na okres krótszy niż 12 miesięcy. Natomiast jeżeli rozważasz wynajem sprzętu na okres dłuższy niż 12 miesięcy, skontaktuj się z nami w celu zapoznania z warunkami długoterminowego najmu.

W jakich krajach działają serwisy TIP?

Zapoznaj się proszę z mapą na naszej stronie, na której znajdują się punkty serwisowe i ich lokalizacje.

Nie mogę znaleźć oddziału TIP w moim kraju. Czy mogę wynająć sprzęt od TIP ?

W naszej wyszukiwarce lokalizacji możesz znaleźć najbliższą lokalizację lub kraj, z którego chcesz wynająć. Skontaktuj się z nami, aby omówić dostępne opcje.

Chciałbym wynająć naczepę, cysternę lub innego rodzaju sprzęt. Co powinienem/nam zrobić w pierwszej kolejności?

Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego, wrócimy wówczas ze zindywidualizowaną ofertą.

Jakiego rodzaju sprzęt posiadacie w swojej flocie ?

Posiadamy bogatą flotę naczep standardowych i specjalistycznych. Większość naszego sprzętu jest wyświetlana na stronie. Jeśli prześlesz zapytanie ofertowe, pomożemy Ci znaleźć odpowiednią naczepę.

Jaka jest cena najmu za dzień/miesiąc/rok i jakie są warunki płatności?

Stawka uzależniona jest od rodzaju naczepy jaką potrzebujesz. Prosimy o przesłanie zapytanie ofertowego, wrócimy wówczas z możliwie najatrakcyjniejszą ofertą.

Czy wszystkie rodzaje sprzętu dostępne na stronie są na wynajem w moim kraju ?

Tak, wszystkie przedstawione sprzęty są możliwe na wynajem.

Jakie są warunki wynajmu?

Posiadamy standardowy regulamin wynajmu naczep, jest on integralną częścią każdej umowy i dołączany do każdej nowej umowy.

Jakie są warunki zwrotu naczepy ?

Sprawdź proszę warunki zużycia eksploatacyjnego.

Skąd mogę odebrać wynajęte naczepy?

Lokalizacja odbioru naczep jest umieszczona w umowie na wynajem. Odwołaj się proszę do Wyszukiwarki lokalizacji dla wszystkich lokalizacji TIP.

Gdzie mogę zwrócić wynajęte naczepy?

Zgodnie ze standardowymi warunkami powinieneś zwrócić naczepy pod ten sam adres, z którego odbierałeś. Istnieje możliwość wyjątku, ale mogą być naliczone dodatkowe opłaty. Skontaktuj się proszę w tej sprawie z kierownikiem oddziału TIP.

Czy możesz przedstawić zakres serwisu, który jest zawarty w umowie najmu?

Dla wszystkich najmów trwających mniej niż 365 dni objęta jest pełna obsługa, która obejmuje serwis, wymianę opon, wymianę części osi i hamulców, wymianę części chłodniczych, wymianę części zamiennych i pomoc drogową. Szczegóły dotyczące wszystkich elementów obsługi można znaleźć w standardowych warunkach, które stanowią integralną część umowy i są dodawane do każdej nowej umowy. Możemy również wysłać je na życzenie.

Czy możesz przesłać nam dodatkowe informacje na temat konkretnego rodzaju sprzętu?

Większość informacji można znaleźć na naszej stronie. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, daj nam znać, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Ile czasu zajmuje sformalizowanie umowy najmu?

Dla klientów bez aktywnego konta w naszym systemie, potrzebujemy miniumum dobę na aktywowanie konta. Rozpocznij proces, przesyłając zapytanie ofertowe.

Czy wynajmowany sprzęt będzie miał ważne badanie MOT?

Zawsze zapewniamy naszym klientom naczepy po przeglądzie serwisowym oraz z ważnym badaniem MOT.

Co zawiera pełen serwis w umowie najmu ?

Usługa Full Service obejmuje: wymianę opon, wymianę części osi i hamulców, wymianę części chłodni, wymianę części ekspolatacyjnych oraz pomoc drogową, obowiązuje dla wszystkich wynajmów krótszych niż 365 (trzysta sześćdziesiąt pięć) dni.